Poměnka: YOS,já je mám letos poprvé koupila jsem si dva byli 15cm velké a tak krásně vyrostli a pořád kvetou,ale dneska u nás hlásí -3°C tak uvidím zda ještě přežijí.Zimovat je budu jak jsem si tady na netu přečetla.Zkrátím je na 20cm zakryji kůrou dám na ně netkanou folií a zakryji chvojím,a budu čekat do jara zda nevymrzly.
klosova.anna@post.cz: Dobrý večer, poradí někdo postup rozmnožování ibišku bahenního řízkováním
Případně, mohu vysadit semena, která mi teď upadla z rostliny nebo mám čekat do jara - uzrají lépe přes zimu?

Děkuji za odpověď.
cz
Ibišek bahenní (Hibiscus moscheutos)
cz
Marvella: Dobrý večer, pokud vím, tak ibišek bahenní se nedá množit řízkováním, protože na zimu zatahuje a nadzemní část rostlinky odumírá. Množit řízkováním lze ibišek syrský. Ale určitě lze množit semeny. Já sama jsem to nezkoušela, mám tyto informace od kamarádky. Marcela
klosova.anna@post.cz: Dobrý večer, díky za info. Při koupi bahenního ibišku v Lipníku mi právě prodavačka doporučila, kterou část rostliny má uříznout a dát zakořenit, asi by se to do zimy mělo podařit. Ale nevím, jestli zakořeňovat ve vodě nebo substrátu nebo perlitu, přikrýt či nepřikrýt.
Dala jsem tedy řízek do stimulátoru na 12 hod, nechala 3 listy, smíchala zeminu a trochu perlitu, zasadila, přikryla sáčkem. Uvidíme zítra:-)
ZANETAMATYSOVÁ: Dobrý den, potřebovala bych radu. Můj dotaz se týká zakoupení 5 ks baheních ibišků - hned po obdržení 12.9.2013 byly všechny zasázeny, ale až na dva byly všechny nažloutlé. Informovala jsem ihned na to dodavatele. Dnes z pěti je v solidním stavu pouze jeden-ostatní působí seschlým dojmem, jeden má už jen dva lístky nahoře, u některých jsou všechny jakoby seschlé včetně některých stonků, ale to není možné-stále pršelo ,pouze jeden vypadá dle mého názoru v pořádku. Dodavatel mi ale pořád namlouvá, že dle fotografií se jeví v pořádku, že se jedná o normální stav-proč tedy ten pátý vypadá jinak-normálně?? Záruku ale dodavatel uznává pouze tři týdny - zdá se mi jakoby uznání reklamace záměrně natahoval. Obávám se o ibišky zbytečně, nebo mé obavy jsou na místě??? Děkuji Matysová
cz
cz
cz
cz
cz
cz
YOS: Ibišek bahenní - pěstování
Paní Matysová, nevím ve kterém kraji bydlíte, kolik stupňů bylo, když jste sazenice sázela, ale podle mého, sazenicím byla zima. Na Jižní Moravě jej lze pěstovat i venku, ale zimní přikopčení půdy a krytí potřebuje i tam. Tento ibišek před zimou uvadne a na jaře obrazí. Je to trvalka. Nechte tomu volný průběh a doufejte, že kořeny jsou v pořádku a na jaře obrazí. Až sazenice úplně  uvadnou, nahrňte na ně hlínu a zakryjte je slámou, listím nebo chvojím. Na jaře ochranu odstraňte a uvidíte. Tento druh ibišku potřebuje víc vody než ostatní ibišci. Už z názvu je to jasné. Ibišek bahenní.

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní
Luna Blush® patří pravděpodobně k neatraktivnějším bahenním ibiškům z řady Luna®. Má velké, až 20 cm v průměru široké květy, v základu bílé barvy s jemně růžovým přelivem a malým vínově červeným okem uprostřed. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí …
Hibiscus moscheutos 'Luna Red®' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Luna Red®' - ibišek bahenní
Luna Red® nese obrovské, sytě červené květy, které mají až 20 cm v průměru. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí a neskutečně bohatě kvetoucí odrůdu. Otrháváním zvadlých květů podpoříte tvorbu nových …
Hibiscus moscheutos 'Scarlet' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Scarlet' - ibišek bahenní
Ibišek bahenní je senzací posledních několika málo let. Jedná se o trvalku, která každým rokem na podzim odumře až k zemi a na jaře vyraší nové stonky, kterých je více a jsou silnější, jak rostlina dospívá. Scarlet je česká odrůda se sytě červenými květy …
Hibuscus moscheutos 'Volcano' - ibišek bahenní Hibuscus moscheutos 'Volcano' - ibišek bahenní
Máte-li rádi opravdu obrovské, až tropicky vyhlížející květy, prohlédněte si tuto odrůdu ibišku bahenního. Jmenuje se Volcano a nabízí bílý květ o velikosti 20-24 cm. Vnitřek květu zdobí vínově červené oko. Stonky dorůstají kolem 1m do výšky a bohatě …