beruska2: Dostala jsem Anthurie, nevím, ale jak se o ni starat. Někdo mi řekl, že se má zalévat přímo do rostliny a nikoliv do květináče. Je to pravda?
Rose: Květiny nezaléváme přímo do rostliny. Zřejmě se jedná o rosení listů cca 4x do týdne. Anthurie vyžadují vysokou vzdušnou vlhkost. Květináč  umístíme do misky s vlhkými oblázky. Substrát  udržujeme vlhký,  zaléváme vodou dostatečně odstátou (pokojová teplota), voda nesmí přijít na květy, vznikají na nich pak skvrny. V létě zaléváme 2x týdně, v zimě postačí 1x. Jednou za čtvrt roku byste měli nechat zeminu mírně proschnout, abyste předešli vzniku houbových chorob.
Rose: Anthurium.   Květy mohou na rostlině vyrašit kdykoliv v roce.  V zimě : umístíme rostlinu na  rozptýlené světlo, zálivku omezíme, teplota  je mezi  18-21 st. Rostlina potřebuje velkou vzdušnou vlhkost, aby mohla pěkně  rozkvést.
houba: Dobrý den,ne všechno,co píšou knížky je pravda.Mám anthurii na východním okně na parapetu přímo nad topením a myslím si,že se jí daří dobře. Nezastíňuji ji,nerosím,zalévám přímo do hlíny. Teď momentálně nekvete,ale květů měla do podzimu pořád dost. Někdy si taky musí odpočinout:)
cz
Toulitka (Anthurium)
Toulitka (Anthurium)
YOS: Úplně s Vámi souhlasím, setkávám se s tím často, že jedna kniha píše chlupaté listy a druhá lysé.
Pak si vyberte. Podle mne pěstování Anthurii není tak jednoduché, jak se zdá. Já osobně jsem to ještě
nezkoušela a vím od okolí jak jim odešly.

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka, anthurie
Rostlina pochází z jižní části Ameriky kde roste i na stromech. Neustále šplhá za světlem a jak její spodní listy postupně odumírají, rostlina vytváří kmínek a z kmínku vyrůstají dužnaté adventivní kořeny, které zajišťují rostlině stabilitu. Proto je …