Rose: Pokud jste si objednala růže od firmy Bakker, tak budete znát i jejich název. Pak Vám bude moci někdo na Váš dotaz odpovědět. Patří skutečně Váš dotaz do "popínavých růží ?
denivka: Mám krásnou popínavou růži, kvetla již druhým rokem sytě žlutými květy, ale protože nemám moc zkušeností, stříhala jsem ji podle rady souseda, který je vinař.smile Poradil by mi někdo, jakých zásad se držet při stříhání popínavých růží a také jak keř připravit na zimu ? Mám ji třeba na zimu přihrnout zeminou ? Děkuji za odpověď.
Rose: Remontantní popínavé růže
Opakovaně kvetoucí popínavé růže kvetou na letošních i na starších výhonech. Na jaře odstraňte výhony, které jsou starší než šest let, a mladší postranní výhony zakraťte na čtyři až pět oček. Slabé větévky můžete odstranit všechny.
Nezapomeňte: Jedenkrát kvetoucí popínavé růže a ramblery (popínavé růže s velmi dlouhými výhony) kvetou jen na víceletých výhonech a na jaře se neseřezávají, neboť by se řezem odstranily i nasazené květy. Namísto toho je vhodnější prořezání keře po odkvětu společně s odstraněním nemocného a odumřelého dřeva.
( text  čerpán ze stránek : http://www.profizahrada.cz/a/cz/5143-ru … -strihat/)
facebook: Odpověď od Luďka Zamazala: Mladé sazeníce nakopčit na zimu jako brambory, větve-výhony obalit až začne mrznout papírovým pytlem, staré rostliny by měly být marazuvzdorné, maximálně zase nakopčit, postřik na plísen není totožný s postřikem na padlí růžové Saprol, Rubigan, Karathane, Benlate ,Fundazol a další ve spec. prodejnách pro zahrádkáře.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Rosa 'New Dawn' - růže [popínavé růže] Růže - popínavé růže
Popínavé růže je skupina odrůd, která za svůj vznik vděčí hlavně botanickým druhům Rosa multiflora, moschata, sempervirens, arvensis, wichuraiana, setigera nebo alpina. Jsou to typy keře, které tvoří někdy krátké, ale častěji až několik metrů dlouhé výhony …
Computer Press, a.s. | 08.02. 2009