Ludmila Unzeitigová: Tak ono to zase tak jednoduché s tím prstencem není a já myslela, že už to vím. Takže jde hlavně o to roztřepení. Je fakt, že Evino rdesno má tu ponožku dost těsnou a nemá ji roztřepenou. Tak samozřejmě dám na odborníka.
Teď budu na procházce zkoumat každé rdesno a šátrat po ponožkách. big_smile
Editoval felis (27.08. 2012 19:41:52)
YOS: Felis, to roztřepení, jak jste to hezky pojmenovala je na horníím okraji prstence, jako na očním víčku řasy. Na mojí fotce dlouhé roztřepení je vidět jen po pravé straně, ostatní části prstence jsou popraskané. Jedu zítra do Česka, tak se podívám, co roste na Jižní Moravě.

Všechno jde tak, jak má jít.
Ludmila Unzeitigová: Tak to jsem YOS také zvědavá. My sice teď patříme pod Jižní Moravu, ale vždy jsem byli  Severní Morava. Jsme hodně v kopcích a jsou tady jiné podmínky. Vůbec nám tady neroste, to co  na úrodné Jižní Moravě.
My jsme Valašsko země kamení.
YOS: Valašsko je i země tanců a zpěvu. Jako mladá jsem vedla dětský kroužek valašských tanců. Kde jsou ty časy. hmm

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Polygonum aubertii - rdesno ovíjivé, opletka Polygonum aubertii - rdesno ovíjivé, opletka
Synonyma: Falopia baldschuanica, Falopia aubertii Skutečně rychle rostoucí liána, která rychle pokryje starou zeď, kůlnu či sloup. Roční přírůstek 2-3,5 m. Pěkná v kombinaci s bujnějšími odrůdami pnoucích růží …
Fallopia baldschuanica - rdesno baldšuánské Fallopia baldschuanica - rdesno baldšuánské
Opletka baldšuánská, známá též jako rdesno baldšuánské (Fallopia baldschuanica synonymum Polygonum baldschuanicum), roste velice rychle: až 8 m za rok. Anglicky se jí říká „Mile a Minute Plant“ – „míle za minutu“ …
Polygonum  amplexicaule - rdesno objímavé Polygonum amplexicaule - rdesno objímavé
Mnohé druhy rdesna se značně rozrůstají, a proto se jim pěstitelé vyhýbají. Neplatí to však vždy: rdesno objímavé (Polygonum amplexicaule) poměrně snadno udržíte v přijatelných mezích. Jeho červené květní klasy svítí od srpna až do zámrazu …