Miloslava Kadlecová: Nemocné papriky a kozí rohy - poradí někdo s tímto problémem, byli pěstované ve skleníku a nevím co jim chybí nebo přebývá. Děkuji za radu.
bresticova: Nedalo mi to, lebo s takýmto niečím som sa vo svojej záhrade nestretla. Ak som hľadala správne, tak skorkovatené povrchové praskliny na pokožke vznikli pôsobením chladu v čase tvorby plodov. Len mi to nejde k tohtoročnému pomerne horúcemu letu. Ale neviem, kde sa tieto papriky pestovali. A možno sa ozve niekto skúsenejší.
Ing. Miloš Krump: Miloslava Kadlecová: Byla by možnost nafotit i celé rostliny, případně listy, klidně i zespodu, tyto deformace mi něco připomínají, nejsem si ale na 100% jistý.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
YOS: Nemůže to být moc vody? Rostlina nestačí vodu spotřebovat, popraská jí tkáň, která na slunku uschne a ztvrdne. Miloslavo, pomožte tuto záhadu rozluštit.

Všechno jde tak, jak má jít.
Ing. Miloš Krump: Nemocné papriky a kozí rohy
Myslel sem si, že poškození může být způsobeno nějakým druhem škůdce, koukal jsem se i do odborných rostlinolékařských knih a našel jsem v nich i obrázek takto deformovaných paprik. Šlo by zřejmě o roztoče (Hemitarsonemus latus). Prvním příznakem jsou deformované listy, nebo též plody, které jsou deformované, žloutnou a bronzovatí. při silném výskytu může docházet i k opadu plodů.

Co se týče chemické ochrany musel bych se podívat, který přípravek by byl účinný, ale myslím si že stříkat v této době již nemá cenu. Tento druh roztoče se šíří zejména infikovanou sadbou.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.