YOS: Existuje mnoho různých roubovaných druhů. V tomto případě vypadá, že na pouštní růži byl naroubovaný oleander.
Editoval YOS (26.09. 2012 09:14:43)

Všechno jde tak, jak má jít.
iveta krupauerová: Ráda bych,jenže pokud to zvětším,je vše rozmazané,také mne to už napadlo,no já snad se tam ukážu a přeptám,pokud tam ještě budou a uvidím,příště bud budu fotit i přímo vizitky:) a bude to i přesné,když už sem budu dávat nějaký příspěvek!
Lída Skokanová: Jenže,né vždy jsou cedulky správné...už jsem jednou na to upozornila v takovém velkém zahrad.centru /nebyl žádný supermarket ale vyhlášený a dobrý obchod/ a paní mi to s klidem potvrdila a říkala,že jim to někdy lidi schválně přehazují nebou kradou cedulky..no s klidem,už je na to asi zvykla bohužel.
Ludmila Unzeitigová: Když už rostlinu správně skokanka a YOS určily, našla jsem si o ní něco na netu. Dočetla jsem se, že se roubuje na olendr, aby se docílilo lepšího květenství a rychlejšího růstu.
Ale jak se dívám, jak dívám, vidím spíš, že je ten oleandr naroubovaný na sukulent.
Tak nejspíš spojení těchto dvou rostlin, ať jsou roubované tak nebo tak, dává plný květ a více kvete. A možná, že to ovlivní i barvu květu.
A navíc pravdu má i paní Eva. smile
Editoval felis (25.09. 2012 11:45:54)
iveta krupauerová: Moc děkuji všem,já sama jsem včera běžela do zahradnictví jinam u nás i s obrázkem a je to opraveno správně,chtěla jsem to už večer sem napsat,ale nedostala jsem se,je to opravdu naroubované-Adenium obesum a pro květenství,které mne zaujalo,je právě Oleandr,kupují si je hlavně na bonsaje,jenže každým zákrokem a úpravou stromku jsou dost choulostivé,co mi bylo řečeno a po zákrocích se vytrácí i krásné květenství a i po čase prý i odchází,roubované moc na zákroky nejsou vhodné.Takže se tímto všem omlouvám za mojí chybu a je vidět tu bezvadný tým !Ale chybami se člověk učí,já jsem o něco chytřejší a i viděla na  fotkách nádherné udělané bonsaje z výstav z tohoto druhu od té pani.