Plamenka: Prosím o radu,
koupila jsem si Arálii.rostla mi krásně. Přesadila jsem jí a dařilo se jí. Jenže před asi 2měsíci se na ní začali oběvovat chlorotické skvrny po celém listu. Ze spoda jsou skvrny hnědé. Hnědnou jí i okraje listů a špičky. Vypadáto jako by ten list usychal. Nyní mi vyroste mladý lístek a hned zhnědne. Mají to všechny listy. Nevšimla jsem si žádného škůdce. Zkoušela jsem jí hnojit a odstranovat napadené listy a nic nepomáhá. Mám jí ve světlém pokoji ale nejde na ní přímé slunce. Pokud má někdo zkušenost s pěstováním arálie tak mi prosím poradte.Děkuji
houba: Arálie je náchylná na svilušku,která není moc viditelná. Zkuste ji jednou za týden osprchovat proudem vody i na spodní straně listů.
Plamenka: děkuji za rychlou radu.
zkusím jí osprchovat.Doufám že to pomůže nerada bych o ní přišla.sad
Rose: Navíc k těmto radám - můžete rukou vlažit  listy zespoda a udržovat vyšší vzdušnou vlhkost.
Aralie  -  prospívá při teplotě  7 – 15°C na chráněném místě před prudkým sluncem, má ráda zvýšenou vlhkost vzduchu, proto ji pravidelně rosíme a omýváme listy.
Listy blednou, mají skvrny, okraje listů hnědé a křehké -rostlina má nedostatek vody v substrátu.
Listy žloutnou, jsou měkké,zvadlé, opadávají -má rostlina nadbytek vody.
Listy žloutnou, jsou křehké - je příčinou příliš mnoho tepla.
Listy sesychají, kroutí se – rostlina má příliš suchý vzduch nebo je přímo na  slunci.
Další informace v článcích o rostlinách
Aralia elata - arálie, prodara štíhlá Aralia elata - arálie, prodara štíhlá
Arálie, neboli prodara štíhlá nese velké, až 1m dlouhé listy, které v mládí vyrůstají přímo z hlavního kmene, což bývá dlouho jediná dřevnatá část rostliny …
Aralia spinosa - arálie trnitá, prodara trnitá Aralia spinosa - arálie trnitá, prodara trnitá
Arálie mi vždycky připomene Bolka Polívku a jeho „kanálie“... Jenže tahle tropicky vyhlížející kráska nemá nic společného s jeho kozenkou. Angličané jí nazývají ďáblova hůl a když se v zimě podíváte na kmen bez listí posetý spoustou menších i větších …