ivbara: Ano,  tu jsem měla  na mysli, my jí doma říkáme nezmar,ale je jich víc druhů, o jeden jsem asi letos v  létě přišla,vypadají velmi zajímavě a snášejí v létě i  úpal, mám je na prudkém slunci, daří se jim a vypadají tam velmi zajímavě.
Další informace v článcích o rostlinách
Sukulenty: Aloe Sukulenty - jak žijí sukulenty?
Sukulenty patří ke xerofytům, k oněm umělcům přežívání na zemi, kteří se různými metodami přizpůsobili pro přežití nadměrně suchých období ve svém životním prostředí. Svojí schopností uchovávat na delší dobu vodu - která byla u kaktusů dovedena …
Rebo Productions CZ | 15.10. 2008
Sukulenty - rozchodník (Sedum) Sukulenty
Tučnolisté rostliny okouzlují krásnými tvary listů, nápadnými květy i svou výjimečnou skromností …
Encyklopedie Sukulenty Encyklopedie Sukulenty
Encyklopedie Sukulenty představuje výběr rostlin z nejrůznějších čeledí botanického systému, jimž je společná schopnost zadržovat v některých svých orgánech vodu. Mnohé se pěstují jako oblíbené pokojové rostliny či bonsaje, jiné uchvátily svou výjimečností …
Rebo Productions CZ | 25.11. 2009
Kaktusy a sukulenty Kaktusy a sukulenty
Ilustrovaná encyklopedie je přehledným průvodcem k určování a pěstování kaktusů a sukulentů. Obsahuje více než 400 druhů a odrůd …
Svojtka & Co. s.r.o. | 28.08. 2008
Kaktusy a jiné sukulenty Kaktusy a jiné sukulenty
Ve svém domově vzdorují tyto často bizarní bytosti z rostlinné říše extrémnímu slunečnímu záření, horku a suchu. S kaktusy a spol. si tak přinesete mezi své čtyři stěny závan této zvláštní pouštní atmosféry …
Kaktusy a jiné sukulenty Kaktusy a jiné sukulenty
Nejkrásnější kaktusy - přezimování - pěstování - množení …
Rebo Productions CZ | 24.09. 2008
Sukulenty - Adenium Thai-socotranum Sukulenty - správné pěstování sukulentů
Pokud jde o pěstování, zachází se se sukulenty podobně jako s kaktusy. Avšak extrémy už se zde neshodují: U většiny z nich není vhodný tak přísný zimní klid, protože i v zimě potřebují trochu vyšší teploty a také více vlhkosti …
Rebo Productions CZ | 24.10. 2008
Mrazuvzdorné sukulenty a kaktusy Mrazuvzdorné sukulenty a kaktusy
Sukulenty shromažďují velké množství vody, a tím se v přírodě přizpůsobují podmínkám suchých a teplých stanovišť. Často tvoří lesklé listy, které lépe odrážejí dopadající sluneční záření …
Euromedia Group k.s. | 09.10. 2012