staniek: Rakovinné odumírání větví peckovin - Pseudomonas syringae

Dobrý den,
Na moruši se mi objevilo nějaké poškození - odlupuje se kůra a pod kůrou je to trouchnivé. Usychají větve, i když na některých raší listy, jsou mnohem menší než na nenapadených větvích.  Dokázal by někdo poradit? Staniek
cz
Rakovinné odumírání větví peckovin - větev moruše (Pseudomonas syringae)
YOS: Jéééjda, jak vidím něco černého na rostlinách, musím myslet na bakteriální nemoc. Zkuste odstranit z napadených větví (ostrým nožem) co se odstranit dá, nebo je odřezat. Hlavně, aby všechna ta černota byla z místa odstraněna, nejlépe spálená. Dala bych si pod větve bílou plachtu nebo plast, aby případné plodnice nezůstaly v půdě. Na podzim bych odstranila všechny listy a čekala bych.

Všechno jde tak, jak má jít.
staniek: Děkuji za rady. Původně jsem si myslel, že jde o napadení drtníkem, ale neobjevil jsem vykousané chodbičky. Možná jde o poškození mrazem (nejvíce je poškozená strana ze severu) a pak druhotně napadení nějakým svinstvem. A přitom má být moruše velice odolná...

Staniek

P.s. Přikládám ještě další obrázek, snad to bude lepší než předchozí.
cz
YOS: Podívete se v googlu na obrázky PSEUDOMONAS SYRINGEA AESCULI. Je to bakterie, která napadá oslabené stromy a zapřičiní 'krvácení', hlavně v místech větvení stromu. Tato nemoc je stále častěší. Dříve napadala jen kaštany a teď...hrůůůza. Pokud je strom napaden touto bakterií, strom oslabí a nastartují škůdci. Snad to nebude ono. Držím pěsti. smile Některé škůdce lze vyhnat prudkým proudem vody. Existuje takový přístroj, ale nevím jak se to česky řekne. Vysokotlaký...

Všechno jde tak, jak má jít.