Miloslava Kadlecová: Toreja - Torreya
234 Jehličnatý keř, asi hodně letitý.
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
Miloslava Kadlecová: Toreja - Torreya
235 Další problém. Na ceduli bylo psáno pajehličitan, pod tímhle názvem nemůžu nic najít a pajehličník mě zase připadá jako něco jiného.
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
cz
Toreja (Torreya)
Toreja (Torreya)
Marie Fárová: Miloslavo, ten Váš jehličnan mi byl pořád tak povědomý, připomínal mi rostlinu na fotce http://www.garten.cz/forum/f1/cz/4454/ , ale říkala jsem si, že to není možné, když je přes zimu ve skleníku. Teď jsem ale viděla toreju kalifornskou vysazenou venku v arboretu, takže to možné je. Fotky toreje kalifornské dávám do Jehličnanů.
YOS: Marie, Miloslava vložila ve stejnou dobu 2 skupiny jehličnanů. První pod čísly  234, který mi připadá jak tis červený. Druhá série pod čísly 235 je skutečně toreja kalifornská - Torreya californica. I o druhé sérii jsem si myslela, že je to také tis, ale nějaký jiný druh. Tis to není, ale patří do čeledi tisovitých Taxaceae. Ještě jsem o rodu Torreya neslyšela. Děkuji.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Koukla jsem do internetu a našla jsem 4 druhy torreya velice si podobné. 1. Torreya taxifolia, 2. Torreya fargesii, 3. Torreya californica, a 4. Torreya nucifera. Prohlédla jsem si všechny čtyři a fakt nevím, které druhy Míla vyfotila.  Popsala bych obě skupiny jehličnanů  toreja - Torreya, nic víc. Přesný druh rozezná snad jen odborník.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: Taky jsem poměřovala, která torreya by to mohla být,  ale měla jsem na výběr jen ty dva druhy, které jsem dala do fotogalerie. Spíš se taky přikládám ke kalifornské. smile Dívala jsem se na fotky 235 , předcházející - 234 jsem nějak přehlédla. Nemohu si pomoci, ale tady mi to připadá - zvlášť na té jedné fotce ozářené sluníčkem, že to vypadá jako ta toreja japonská - hodně natlačené jehličky na sobě. Ale to jsou spekulace.
Editoval Marie Fárová (07.11. 2012 18:29:45)