YOS: Ten pupík bude vršek, ale poslechněte Vaši intuici. Nejsou vidět zbytky kořínků? Hlízy talovínu se obyčejně sází v září a není třeba je před výsadbou namáčet. Sází se asi 6cm hluboko do země a přikryjí se chvojím. Až sleze sníh, chvojí se musí oddělat, aby rostlinky měli dostatek světla a mohli růst. Pokud  se však budou hlízy vysazovat v únoru, na několik hodin se mohou namočí do vlažné vody, aby se urychlilo kvetení.  Pokud je necháte dlouho ve vodě, tak Vám shnijí, takže rychle s nimi do země. Pokud je chcete vysadit až zjara, uložte je do rašeliny a na temné místo. Přeji Vám krásné přivítání jara s těmito nápadně žlutými květy.
Editoval YOS (12.11. 2012 23:39:18)

Všechno jde tak, jak má jít.
Macik33: Díky za radu. Když jsem je kupovala, tak mi pán radil, že je mám naložit do vody a pak teprve nasadit. A že pak prý poznám vršek a spodek. No...nepoznala jsem. Zbytky kořínků tam právěže vůbec nebyly. Dnes jsem je nasadila a snad správně. Už aby tady bylo jaro...moc se na ně (talovínky) těším.
Další informace v článcích o rostlinách
Eranthis hyemalis Eranthis hyemalis SALISB. - talovín
Znáte tuto půvabnou, zářivě žlutou jarní květinu? Rostlinka je drobná, 6 až 10 cm vysoká a vyrůstá z malé hlízky. Kvete v únoru až březnu. Miskovité květy jsou jednotlivě na krátkých stopkách a bývají 3 až 4 cm široké. Jsou složeny pouze z kališních …
Architektura zahrady | 06.03. 2002
Eranthis hyemalis - talovín zimní Eranthis hyemalis - talovín zimní
Původ: jižní Evropa, od jihovýchodní Francie až po Turecko Kategorie: hlíznatá rostlina Vzrůst: výška 10 až 15 cm, polštářovitý růst, květy obklopené límcem hluboce dřípených zelených listenů; listy se objevují teprve v době květu nebo až po odkvětu …
Eranthis hyemalis - talovín zimní Eranthis hyemalis - talovín zimní
Spolu se sněženkami patří k prvním jarním cibulovinám. Upoutá svítivě žlutými, vonnými květy nízko nad zemí. Daří se mu na stinných až polostinných stanovištích s dostatkem světla na jaře …
HomeDeco SMP a.s. | 14.03. 2008
Eranthis hyemalis - talovín Eranthis hyemalis - talovín
Talovín Eranthis hyemalis je další posel jara. Vykvétá v prvních dnech února na nízkém stonku, který se po odkvětu prodlužuje až na 25 cm …
Eranthis - talovín (PROVOBIS) Eranthis - talovín
Nedočkavý ledoborec Ještě než roztaje poslední sníh, objeví se na povrchu nedočkavé květy talovínů (Eranthis). Vytrvalá, jen maximálně 15 cm vysoká bylina s podzemními hlízkami rozkvétá na konci zimy a je typickým ohlašovatelem jara. Květy jsou neseny na dužnatých …
PRO VOBIS, s.r.o. | 04.02. 2010
Eranthis - talovín (PROVOBIS) Eranthis - talovín
Žluté květy talovínů rozkvétající na konci krátkých, asi deset centimetrů vysokých lodyh se objevují jako jedny z prvních na jaře. Vyhovuje jim slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou, spíše vlhčí alkalickou zeminou …
PRO VOBIS, s.r.o. | 02.03. 2012