Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, můžete mi, prosím poradit? Mám ruj a již druhým rokem některé výhony zasychají a musela jsem je celé ostříhat. Letos se to opakuje a nikde jsem nenašla, co to může být za chorobu. Předem děkuji za odpověď.
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Další informace v článcích o rostlinách
Cotinus coggygria 'Royal purple' - ruj vlasatá Cotinus coggygria 'Royal purple' - ruj vlasatá
Skupina: Keře s opadavými listy. Vlastnosti: Jedná se o velmi odolnou dřevinu vůči suchu. V létě ji zdobí řídké vlasovité laty s prodlouženými hustě chlupatými květními stopkami. Umístění: Miluje slunce …
Rebo Productions CZ | 09.07. 2008
Cotinus coggygria 'Golden Spirit' ® - ruj vlasatá Cotinus coggygria 'Golden Spirit' ® - ruj vlasatá
Středně rostoucí opadavý keř, listy citronově žluté, větvení nepravidelné, květenství je jemná, bohatě větvená lata, která vytváří velmi jemný, nadýchaný dojem pro celý keř …
Cotinus coggygria 'Young Lady' - ruj vlasatá Cotinus coggygria 'Young Lady' - ruj vlasatá
Synonymum: Rhus cotinus Young Lady je výjimečná odrůda ruje vlasaté. Jako chlupaté hlavy vypadají její květenství, když začátkem léta kvete. Samotné květy jsou titěrné, ale z nich vyrůstá množství nápadných, béžových až lehounce narůžovělých vlasců …
Cottinus cogygria 'Royal Purple' Cotinus - ruj
Tento keř má krásné jemné a velké „paruky, které se vytvářejí z barevných chlupů u odkvetlých květenství; v zimě však je vidět nevzhledná struktura větví. Konce větví zmrzají. Proto nesázejte ruj do první řady keřové skupiny. Ruj kvete na dvouletém …
Rebo Productions CZ | 01.06. 2007