Alenka 30: Dobry den,:) Vsem mam takovy nezvykli problem, jsem zahradnice bez zkusenosti zacatecnice ale radost z kazdeho keriku ci kvetinky ktera mi neuhyne slavym!!! Z teto stranky mmmoooooc cerpam a take vase rady a prispevky  zatim funguji,i travnik bez HUB se poved ( prozatim vyditelne zneskodneny) rust hub omezeny!!!

Tak se na Vas drazi neznamy pratele obracim,tak zacnu.....klasika novostavba sousedi(dobre sousecke vstahy) sousedi si postavyly kulnu a  jejich strecha mi dela starosti,jedna se o ZIMU jejich snih nam pada do plotu a na nas pozemek,to by nam ani nevadilo ale  letost  jsem zacala vysazovat rostlinky a keriky a kvetinky mam spadeno na ELEGANTNI DZUNGLY  a v miste kde tato kulna stoji nevym si rady jak pokracovat s vysadbou cca 3slupky plotu!!!
Co zde vysadit,aby tiha snehu padajici ze strechy souseda rostlynky,keriky ,kvetinky neponicila,nepolamala, z plotu nestrhla!!!
PROSIM O NEJAKY NAPAD!!!! Co zde vysaditco by bylo tak vhodne!!!!
DEkuji za jakoukoly radicku.
Jeste je nutno dodat ze ze sousedami jsme to resily ale na nic jsme neprisly co stou strechou,:( nic se neda delat ze strechou.:rolleyes:
S pozdravem Alena
mikubi: Moje rada je velmi jednoducha..  vysadit tam letničky..  na zimu je zahon prazdny a letnicek ej opravdu hodne/od afrikanu pres mesicky,smesi po popinavky apod.../.. nebo tam davat na leto kvetinace nebo vysazovat begonky, muskaty a na zimu odstranit.. dalsi moznost  jsou  nizoucke půdopokryvné skalničky, i tam by s ejiste dalo vybrat....mozna by  snesla   vysoky  spad  snehu cesmina,mahon,ktere se daji  na podzim hodne zkratit..
Alenka 30: Dekuji za radu,big_smile tu cesmínu (pancovanou) jsem zrovna chtela.Pokud by jste si na neco jeste spomely prosim i o jine rady.
Skalka je zde v techto mystech vyloucena, je to navic z mirne zespadovane kvuli sousedovy zde nemuze byt navazka vetsi  hliny .Soused by byl utopenej ma daleko niz postavenej dum nez mi tak je to takto divne sespadovane.
Hezky den Alena:P
vypravec: Půdopokryvné skalničky nevyžadují ani navážku hlíny ani  skalku, jsou vlastně místo trávníku, dá s epo nich i chodit.. Jde o to, jakou máte představu,ale jistě je možností  víc, já osobně bych volil  letničky nebo  hrnkové rostliny, které se na zimu uklidí..