M.Michaela: Dobrý den, v květnu tohoto roku jsme zasadili asi pul metrovy jinan - byl zpočátku velmi hezký, krásně zelený, ale poslední dobou - asi během 1 měsíce - začal chřadnout, listy žloutnou a mají nahnědlé okraje (jakoby spálené).
img_0446y7cp.jpg
img_0447um3j.jpg
Díky za radu, co dělat.
Ota Beran: Neviděl bych to zatím tak zle. Doporučil bych dodržovat obecné zásady: přiměřeně zalévat (a nepřelévat) hnojit komplexními hnojivy. (jejich doba už bude končit koncem léta to chce trochu více draslíku a fosforu aby vyzrály výhony před zimou) Myslím, že příští rok už to bude zase fešák. (nezapomeňte poslat fotku) Ony někdy stromečky takhle zareagují na změnu prostředí. Není to honem, ale objeví se to za nějakou dobu. Tak vám držím palce.
M.Michaela: Díky za odpověď, právě to prodlení nás zmátlo a už jsme to nepřičítali změně podmínek. Tak se obrníme trpělivostí a budeme čekat, čím nás na jaře překvapí wink Přeji hezký den
Marcella: dobrý den-myslím, že je to teď na podzim úplně normální jev. Mám Jinan několik let a mimo to že jej občas /cca 1 x za rok /zastřihnu ,aby nebyl moc vysoký, s ním vůbec nic nedělám . Roste pěkně a teď na podzim má také žloutnoucí listí a opadává.To je ale správné a děje se to na podzim vždy. Tak nevěšte hlavu, určitě vás na jaře znova potěší zelenými listy.smile
Ota Beran:

macik napsal(a):

dobrý den-myslím, že je to teď na podzim úplně normální jev. Mám Jinan několik let a mimo to že jej občas /cca 1 x za rok /zastřihnu ,aby nebyl moc vysoký, s ním vůbec nic nedělám . Roste pěkně a teď na podzim má také žloutnoucí listí a opadává.To je ale správné a děje se to na podzim vždy. Tak nevěšte hlavu, určitě vás na jaře znova potěší zelenými listy.smile

Macíku, 13. 8. je podzim? yikesyikesyikes

Editoval Ram (28.10. 2009 21:55:14)
Marcella: Pro RAM - moc se vám omlouvám,že jsem vás příspěvkem pobouřila, registrovala jsem se teprve nedávno a je jasné, že proti takovému ,,mazákovi,, jako jste zde vy,mám co dohánět.Chybička se vloudila, datum jsem přehlédla.Omluva !
M.Michaela: Zdravím, tak už máme ze stromečku holé košťátko. Dostala jsem radu, abych jej alespoň tuhle první zimu obalila třeba záclonou - prý kvůli tomu, aby se ostrým zimním sluníčkem nespálil. Nevím, nezdá se mi to, pokud nemá listy, co se na něm spálí ? Jak zazimováváte vy ??? Díky za odpověď (Rame a maciku)
Ota Beran: Jinan podle mých zkušeností v běžných podmínkách naší republiky žádné krytí nepotřebuje. Pokud přece jen je zasazen na místě, kde může být ohrožen změnami teplot způsobených ostrým zimním sluncem, nebo je někde v drsnějších podmínkách, je možné ho trošku krýt, třeba bílou netkanou textilií. Rozhodně mu to nemůže ublížit.
Ota Beran: Pokud ho chcete mít i příští rok v květináči, tak doporučuji i s květináčem zapustit do záhonu někam do stínu či polostínu. Trochu klestí nebo listí malinko zakrýt a hotovo, Já to s bonsajemi jinak nedělám. Je to lepší než mu celou zimu někde hlídat zálivku. Jen pozor na květináč, některé zvlášť glazované nemusí mráz snášet. Záleží na nasákavosti střepu.
Další informace v článcích o rostlinách
Ginkgo biloba 'Mariken' - jinan dvoulaločný Ginkgo biloba 'Mariken' - jinan dvoulaločný
Mariken je poměrně nová odrůda, teprve z roku 1999. Jedná se o zakrslou verzi jinanu s pomalu rostoucími větvičkami s hustě naměstnanými listy. Bývá k dostání v nízkém keři jako skalková rostlina, nebo roubovaný na polokmen do menších zahrad, nebo na klasický …
Ginkgo biloba 'Troll' - jinan dvoulaločný Ginkgo biloba 'Troll' - jinan dvoulaločný
Základní forma jinanu je velmi populární strom, který patří zřejmě k nejstarším na planetě. Představte si, že tu byl již před 180 milióny let … to bylo ještě Mrtvé moře marod! Díky jeho odolnosti vůči všemožným vlivům přečkal i ta nejhorší období …
Ginkgo biloba 'Mariken' - jinan dvoulaločný Ginkgo biloba 'Mariken' - jinan dvoulaločný
Zakrslá odrůda jinanu s kompaktní kulovitou korunou; vhodná do malých zahrad, předzahrádek, okolí teras a altánů …