iveta krupauerová: OsladičMicrosorum musifolium 'Crocodyllus'.
Čeleď: osladičovité - Polypodiaceae
Místo: Havlíčkobrodsko
Editoval iveta krupauerová (09.12. 2012 16:06:06)
cz
Osladič (Crocodyllus musifollium)
Osladič (Crocodyllus musifollium)
YOS: Paní Iveto, myslím si, že Vaše uvedené latinské jméno není dobře. Podívejte se na Microsorum musifolium 'Crocodyllus'. Jedná se o novou pokojovou kapradinu. Její listy připomínají krokodýlí kůži. Uvádí ji jako odolnou, ale jen na půl roku nebo možná i na rok. Toto kapradí roste na jiných rostlinách, ale výživu jim nebere - epyfit, nebo roste na skalách. Potřebuje čerstvý vzduch, lehce vlhkou půdu, občas postříkat listy. Půda musí být dobře propustná, jinak zahnívají kořeny. 1x za 3 týdny ponořit do vlažné vody, aby se odplavily soli, nechat dobře odkapat a znovu pohnojit. V zimě odpočívá, to znamená málo zalévat a vůbec nehnojit. Listy jsou velice dekorativní. Používají se do živých kytic.

Všechno jde tak, jak má jít.
iveta krupauerová: Jelikož jsem rostlinu dostala jako dárek i s cedulkou, na které byl tento latinský název ze zahradnictví, tak jsem to uvedla takto pod tím názvem, je pravda, že jsem to hledala i na internetu, tak nevím, opravím to dle Vás, děkuji za upozornění !
Editoval iveta krupauerová (09.12. 2012 16:04:12)
YOS: Paní Iveto, máte tu cedulku ještě? Vyfoťte ji a vložte sem. Jde o to, jestliže ji takto prodávají - musíme tento název zde také uvést, třeba jako další názvy. Děkuji.
Editoval YOS (09.12. 2012 17:18:59)

Všechno jde tak, jak má jít.