Eva N E: Neznámé houby
Minulý týden jsem si všimla houby, která roste na Quercus boissieri - tedy na dubu. Zajímalo by mě, jestli je to hlíva ústřičná. Může mi někdo poradit? A kdyby to byla ona, může se sbírat, když už je trošku uschlá?

A ještě přidám několik druhů hub, které jsem fotila včera. Myslím, že žádná z nich není jedlá, ale je - li mezi váma nějaký houbař, ráda bych se dozvěděla, jak se jmenují. Všechny jsou foceny v Libanonu , ale protože tu rostou rostliny jako v ČR , myslím, že i houby budou tytéž jako v ČR.
Editoval Eva N E (19.12. 2012 22:51:07)
cz
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)
cz
Hlíva ůstřičná (Pleurotus ostreatus)
Hlíva ůstřičná (Pleurotus ostreatus)
cz
Kukmák sklepní (Volvariella volvacea)
cz
cz
Neznámá houba 2
Neznámá houba 2
cz
Neznámá houba 2
Neznámá houba 2
cz
Neznámá houba 3
Neznámá houba 3
cz
Neznámá houba 3
Neznámá houba 3
cz
Neznámá houba 5
Neznámá houba 5
cz
Neznámá houba 5
Neznámá houba 5
cz
Neznámá houba 6
Neznámá houba 6
YOS: Škoda, že nemám víc informací, jen tak z fotografie to jde velice těžko. Neznámá houba 2. Mohl by to být ryzec pavý, který po poranění roní oranžové mléko a roste v trávě v mladých smrčinách. Po omačkání lupin, lupiny zelenají.  Taky by to mohl být pálivý ryzec, ryzec kravský, který roní bílé mléko. Kde rostl?

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Evi, neznámá č. 3, podívej se na, Russula sardoniaholubinka jízlivá.  Neznámá č. 4. velice zajímavá, léčivá houba Volvariella volvacea, kukmák sklepní. Podobá se muchomůrce zelené, ale kukmák NEMÁ prstýnek na třeni a třeň je podélně jakoby pruhovaný a je pomoučněný. Neznámá č. 5 by mohla být, ale to by byla v ubohém stavu Bolbitius titubans, slzečník žloutkový. Nakonec neznámá č. 6 Parasola plicatilis, hnojník řasnatý taky v konečné fázi.
Editoval YOS (27.12. 2012 18:12:04)

Eva N E: YOS , díky za pomoc. Souhlasím s Hlívou ústřičnou a Kukmákem sklepním. Čislo 2 bude určitě nějaký Ryzec, ale ani jeden z těch, co jsem na ně koukala se mi nezdá. Klobouk má světle béžový, bez skvrn , čárky wink tmavě oranžové. A je dost vysoký , myslím ty čárky. I staré houby byly vysoké. Nevím , jaké roní mléko, podívám se, jestli už nebudou plesnivé. Nikdo žádnou z těchto hub nesbírá.Ta holubinka se mi moc nezdá, má nohu celou fialovou a čárky nemá bílé. Ona i ten ryzec rostou pod jahodovým stromem , Arbutus unedo.  Asi 10 m daleko rostou pínie, ale pod nimi ty houby nerostou.  Kukmák roste na louce, začaly se objevovat po prvních deštích koncem října a ještě rostou. Ten Bolbitius se mi také nezdá, na internetu na obrázcích vypadá, jako by čárky prosvítaly skrz klobouk. Ta moje houba má klobou jakoby sametový. A ta poslední neroste na louce, ale na dřevě. Moje chyba, měla jsem to tam napsat. Rostla na vyhozeném prkně, když jsem ho otočila, jestli pod ním nejsou nějací brouci , byla vespod , rostla vlastně potmě a vzhůru nohama .
Editoval Eva N E (01.01. 2013 16:01:45)
Eva N E: A ještě přidávám jednu houbu. Tahle roste jinde, tak v 700 metrech, ty předešlé jsou z Beyrutu. Myslím, že je to nějaký druh Bedly, jaký nevím. Rostlo jich tam několik, všechny měly takovýhle sloupovitý tvar a skoro žádnou nohu. Ty velké byly tak 20 cm vysoké, ale klobouk měly skoro k zemi a uzavřený. Toto je bohužel jediná fotka, která se kapku povedla. Vyrostly v prosinci.
cz
Hnojník obecný (Coprinus comatus)
Hnojník obecný (Coprinus comatus)
YOS: Evi mě připomíná Hnojník obecný, Coprinus comatus, který vyroste v trávníku během jedné noci ve větším množství. V mládí ještě s uzavřeným kloboukem se sbírá jako jedlá houba. Klobouček  je při okrajích růžový až světle žlutý. Po otevření sametová pokožka praská do odstávajících bělavých šupin. Lupeny jsou zprvu růžové, později zčernají a roztékají se do černého inkoustu plný výtrusů. Bílá nožka není moc silná a je dutá. Posunovací prsten, po rozevření kloboučku sjede sám dolů.
Editoval YOS (02.01. 2013 07:57:57)