nasekrasnazahrada: Přezimování muškátů
V teplých oblastech až v prvních dnech listopadu (v drsnějších polohách už začátkem října) přestěhujte muškáty do místnosti, kde nemrzne. Rostliny očistěte od žlutých, nemocných či suchých listů a odkvetlých květů. Muškáty mohou přezimovat na světle při teplotě 6 až 10 °C nebo ve sklepě s malým okénkem při teplotách okolo 5 °C.
Rada z rubriky Co je důležité v listopadu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
ivbara: Petunie nepřezumuji, muškáty, fuksie, bez problemu  ve svetlém chladném  sklepě. Zalévám  tak 3x za zimu. Stejně tak nechávám v  zemi begonie, brzy na jaře je začnu zalévat a začátkem dubna  přenesu na verandu, koncem dubna   při teplém počasí  je dávám již narašené ven, hlídám jen   přízemní mrazíky, to je dám jen na noc  dovnitř, první dny je nedávam na  přímé slunce...
YOS: Lilek jasmínový - Solanum jasminoides
Tato jednoletá, okrasná, balkónová rostlina se pne až do výšky 4m. Krásně růžovobíle kvete. Je ráda na sluníčku, potřebuje vlhkou půdu s občasným přihnojením. Nutná je opora např. z tyček, drátů, provázků, mřížek atd. Sází se už v dubnu přímo tam, kde ji chcete mít. Zajímaly by mne Vaše zkušenosti s pěstováním. Moc se mi líbí a hodila by se mi přes terasu. Dům ani rostlina mi nepatří. Fotila jsem náhodně.
Editoval YOS (24.08. 2014 14:01:32)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Lilek jasmínový (Solanum jasminoides)
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Balkonové rostliny Balkonové rostliny
Osázení slunných, polostinných a stinných balkonů, pěstování balkonových rostlin v ampulích a závěsných koších, aktuální sortiment osvědčených a bohatě kvetoucích rostlin, nádoby pro balkonové rostliny a jejich upevnění …
Rebo Productions CZ | 15.04. 2008
Samozavlažovací truhlík (FRAJMAN) - zavlažování Zavlažování - balkónové rostliny (1)
Zavlažování: od jednoduchého po složité systémy „Dobrého zahradníka poznáte při zalévání,“ tak zní stará zahradnická moudrost. Právě při osázení balkonu se může zavlažování, jedno z nejdůležitějších pěstitelských opatření, stát pro milovníka …
Rebo Productions CZ | 21.05. 2008
Beta 8 - zavlažování (BECKGMANN-KG) Zavlažování - balkónové rostliny (2)
Automatická závlaha systémem Tropf-Blumat Tropf-Blumat, vodou naplněná hliněná buňka, působí jednak jako čidlo půdní vlhkosti, jednak jako odkapávač, který je řízen podtlakovou membránou. Na 1 m truhlíku se do zeminy zasunou čtyři buňky, spojené hadicí. Ta …
Rebo Productions CZ | 29.05. 2008
Pokojové a balkonové rostliny Pokojové a balkonové rostliny
Rostliny jsou oživením každé zahrady i každého bytu, pomáhají udržovat zdravé prostředí. Tato kniha probírá detailně péči o rostliny, jejich zalévání, hnojení přesazování a boj se škůdci. V rozsáhlém lexikonu s 200 portréty rostlin si můžete vybrat optimální …
Svojtka & Co. s.r.o. | 28.04. 2009
Letničky a balkonové rostliny: anglické muškáty mají vzpřímený a kompaktní růst (TIP ZC CS) Letničky a balkonové rostliny - pozor na správnou zálivku
Pokud se vám až do dnešního dne podařilo uchovat něco z toho velkého množství balkonových rostlin a letniček, které jste si na jaře v našich zahradnických centrech nakoupili, určitě vám přijde vhod pár praktických rad, jak o rostliny v letošním létě pečovat …
Zahradní centra CS | 13.07. 2010
Přehled zahradních a balkóvých rostlin: Agapanthus - kalokvět Přehled zahradních a balkóvých rostlin - popínavé, kbelíkové, balkónové rostliny
Pnoucí a popínavé rostliny jsou většinou lesní rostliny, které se v přírodě pnou po větších dřevinách nahoru, aby získaly dostatek světla pro tvorbu krásně barevných květů. Vedle rodů a druhů pěstovaných jako jednoleté existují také četné druhy, které …