kultus: Zdravim uvodem bych chtel sdelit ze jsem naprosto nezkuseny co se tyce rostlin a jejich pesteni... pritelkyne ale odjela do anglie a sverila mi tri kytky, ale jedina juka dela problemy nevim jestli jsem ji naprelil ale vypada hrozne myslim ze umira. Poradte prosim jak ji dat do kupy protoze me pritelkyne zabije az se vrati tongue
29082009014.jpg
ivbara: Opravdu tahle juka vypada jako přelita. Vsechnu vodu z podmisky vylit, nechat  poradne  vysusit a zalivat    tak jednou za tyden a opatrne,jestli to pomuze ovsem nevim, nejsem prorok,ale  mohlo by..
ivbara: Na sluníčko snad ne, to by ji podle mne  spálilo..  takze  do stínu, maximalne polostínu a zalit az kdyz bude hlina  sucha, specielně juka je  na přelití náchylná, zálivka stačí   jendou týdně a opatrně.
Další informace v článcích o rostlinách
Yucca rostrata - juka rostrata Juka - řez rostlin
Juka, která krášlí dům i zahradu, má mnoho tváří. Zatímco juka vláknitá (Yucca filamentosa) roste v trvalkových záhonech, jiné juce (Yucca elephantiphes) se daří v obytných místnostech a exkluzivním druhům, k nimž patří Yucca rostrata, v zimních zahradách …
Yucca flaccida 'Golden Sword' - juka vláknitá Yucca flaccida 'Golden Sword' - juka vláknitá
Juka je krásná rostlina pocházející z teplých a nikoli pouze suchých oblastí jižní části USA. Botanicky se řadí ke stálezeleným keřům, přestože spíše připomíná travinu nebo sukulentní rostlinu …
Yucca filamentosa 'Bright edge' - juka vláknitá Yucca filamentosa 'Bright edge' - juka vláknitá
Juka je krásná rostlina pocházející z teplých a nikoli pouze suchých oblastí jižní části USA. Botanicky se řadí ke stálezeleným keřům, přestože spíše připomíná travinu nebo sukulentní rostlinu …
Yucca filamentosa - juka vláknitá Yucca filamentosa - juka vláknitá
Atraktivní exot z jižních oblastí Severní Ameriky. Vzrůst: Tuhé, mečovité šedozelené listy jsou sestaveny v mohutnou růžici a časem vytvoří trs těchto růžic. Květy: Velké, bílé, zvonkovité v dlouhých latách na větvených stvolech; vonné …
Yucca filamentosa - juka vláknitá Yucca filamentosa - juka vláknitá
Juky jsou v českých a slovenských zahradách známé rostliny. Tak známé a rozšířené i v poněkud zanedbaných koutech, že mám pocit, že někdo před mnoha lety přivezl hromadu sazenic na Zemi živitelku (tehdejší Mekka nadšených pěstitelů a sběratelů zajímavostí) …
Yucca elephantipes 'Jewel' - juka Yucca elephantipes 'Jewel' - juka
Nenucenost, s jakou zašpičatělé, mečovité listy volně visí, vypovídá o povaze celé rostliny. Yucca je vytrvalá pokojová rostlina s mladistvým charakterem, která nevyžaduje téměř žádnou péči …
Zahradní centra CS | 17.08. 2010
Yucca rostrata - juka rostrata (SVĚT PALEM) Yucca rostrata - juka rostrata
Juky jsou krásné dekorativní solitéry vhodné do předzahrádek. Patří mezi palmové lilie, což nejsou ani palmy ani lilie. Juka rostrata je charakteristická výrazně mečovitými, znatelně namodralými a velmi pevnými listy zakončenými špičkou …
Svět palem | 20.03. 2008