janko39: Sám(nebo sama) si napovídáte : jestliže kvetl první 3 roky po vysazení,je zřejmé,že může pomoci vyjmutí, rozdělení trsu a opětovné zasazení.Všechny okrasné trávy je nejvhodnější přesazovat na jaře,od půlky dubna do konce května,podle nadmořské výšky - ve vyšších oblastech může být půda ještě v dubnu promrzlá.
Navíc mám zkušenost,že některé(asi starší)  klony Pennisetum compressum mívají sklon k velmi pozdnímu "kvetení",čili vyhánění klásků - někdy vymetají až koncem září,nebo v daném roce vůbec.Je ale možné,že v současnosti pěstované rostliny už tuto nectnost nemají.
houba: Děkuji za odpověď.Chtěla jsem trs rozdělit,ale bylo mi ho líto,protože je hezký a veliký.Myslela jsem si,že třeba existuje nějaký recept,jak ho donutit,aby měl zase tu spoustu krásných klásků.Zřejmě mi ale nezbývá nic jiného,než zasáhnout rýčem.
janko39: Ještě k okrasným travám - obecně : Na jaře,po odstříhnutí starých nadzemních částí, jsou vděčné za přihnojení(ledek,Cererit a j.) a následné důkladné zalití. Přihnojit je můžete do léta i víckrát,samozřejmě zalévat dle potřeby.
ivbara: Mám několik druhů ozdobných travin, nezasahuji rýčem, nehnojím.Je tu černozem, pod ní jíl, občas zalévám, ale jen v největším suchu , nádhernější a více kvetoucí jsou na  slunečném stanovišti.
Další informace v článcích o rostlinách
Pennisetum alopecuroides 'Compressum' - dochan psárkovitý, vousatec Pennisetum alopecuroides 'Compressum' - dochan psárkovitý, vousatec
Výška: 50 - 70 cm Květ: válcovité klasy, VIII. - IX. Hustě rostoucí trsy a výrazné podzimní vybarvení jsou vlastní této odrůdě. Vyniká velkým množstvím výrazných květů …