Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, prosila bych o radu, jak nejlépe pečovat o netřesky. Mám několik druhů, pravidelně mi krásně kvetou. Starost mám s jejich rozrůstáním. Přírůstky maličkých "bambulek" je dost veliký a mám obavu, že do budoucna nebudou mít moc prostoru. Je vhodné je protrhávat? Ty maličké prostě odtrhnout a nechat jen ty větší? Kromě toho, že se rozrůstají do stran, množí se nahoru, na sebe. JAk o ně nejlépe pečovat? Děkuji za radu. JN
Jakub Krulich: Dobrý den, bujně rostoucí druhy je vhodné občas zmladit. Růžice, které vykvetou následně odumírají a prostor vyplňují mladé dorůstající rostliny. Porost samozřejmě můžete protrhávat, opět doroste. Zdraví Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Další informace v článcích o rostlinách
Netřesk snadno zakoření (PROVOBIS) Netřesk snadno zakoření
Ačkoliv na pověru, že netřesk ochrání jakékoliv stavení před úderem blesku, dnes dá asi málokdo, přesto jde o rostlinu zajímavou a veskrze nenáročnou …
PRO VOBIS, s.r.o. | 30.07. 2011
Sempervivum hybridum 'Rubín' - netřesk Sempervivum hybridum 'Rubín' - netřesk
Nízká tučnolistá trvalka, kompaktní růžice, listy rubínově červené, květy na vzpřímené lodyze, barva lososová. Mimorádně nenáročná rostlina, slunce, sucho, propustná půda či drť …
Sempervivum 'Ashes of Roses' - netřesk Sempervivum 'Ashes of Roses' - netřesk
Velmi pěkné růžice střední velikosti, zelený střed, tmavě rudé listy na jejichž špičce je štětička bílých chloupků. Rarita pro milovníky detailů …
Sempervivum arachnoideum 'Jubilee' - netřesk Sempervivum arachnoideum 'Jubilee' - netřesk
Druh, který je lidově nazýván tzv. pavučinkový netřesk. Růžice jakoby opředené vlákny pavučiny jsou velmi efektní pokrýté ranní rosou a vynikají při plném oslunění. Netřesky prospívají v sušší, hlinito- písčité zemině. Jsou velmi vhodné do skalek …
Sempervivum arachnoideum - netřesk Sempervivum arachnoideum - netřesk
Dužnatá sukulentní rostlina tvoří otevřené růžice listů velikosti 5 až 8 cm, uprostřed pokryté plstnatou pavučinou a bochníkovitě nahloučené. V červnu a červenci jej také zdobí dužnaté stvoly nesoucí velké květy červenorůžové barvy. Růžice sice po …
HomeDeco SMP a.s. | 27.07. 2007
Sempervivum tectorum - netřesk střešní Sempervivum - netřesk
Netřesky jsou staré kulturní rostliny a na zahradách je bereme jako samozřejmost. V kultuře jsou již několik století či spíše tisíciletí. Pěstovaly se totiž jako léčivky a magické rostliny na střechách. Věřilo se, že chrání před úderem blesku. Takto se …
Sempervivum - netřesk (PROVOBIS) Sempervivum - netřesk
Nenáročná až skromná rostlina kvetoucí růžově, karmínově nebo rubínově zbarvenými květy hvězdovitě otevřenými na stonku, který se vypíná nad přízemní dužinatou listovou růžicí …
PRO VOBIS, s.r.o. | 15.09. 2009