Eva N E: Xenotoca a YOS , mám dotaz :
dcera dost trpí na lupy ve vlasech a poslední dobou se jí neustále loupe i čelo. Řekla bych, že je to tím, že pracuje v nemocnici a denně si myje vlasy. Nyní jsem četla vaše příspěvky ohledně lichořeřišnice. Šťáva z listů prý pomáhá na lupy. Znamená to rozmačkat listy a vetřít si tu šťávu do vlasů a třeba i do pokožky čela?
Lihový roztok se udělá tak, že se listy i květy pokrájí a naloží např. do vodky, jako se to jeden čas dělalo se švádskýma kapkama , a nechá se to na slunci ? Jak se to potom užívá ? Omlouvám se,možná mám hloupé otázky,  ale nemám s tím žádné zkušenosti.
YOS: Myslím si, že ani v Libanonu teď řeřišnice neroste. Možná by pomohlo oplachovat vlasy odvarem ze šalvěje, nebo koupit si éterický olej z citroníku Bergamot.

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Vím o místě, kde roste planě a pne se po stromech. Nejsem si jistá, že nyní poroste, ale protože už kvetou některé jarní květiny, myslím, že by měla mít aspoň listy. Zítra se půjdu podívat. Jestli tam budou, nějaké natrhám . Šalvěj určitě ještě neroste, protože ta roste v horách, kde je teď ještě sníh. Na ten olej se můžu v lékárně zeptat. Ale nevím, jestli se tady sežene. Stejně díky.
Vladimír Vytásek: Paní Evo, proti lupům pomáhá více prostředků, nejsnadnější je umývání vlasů místo šamponem glycerýnovým mýdlem. Poté vlasy opláchneme octovou vodou nejlépe ( ocet jablečný nebo vinný) Rada od mého učitele a přítele Pepu Zentricha. Dále pomáhá lihová tinktura z kořenů kopřiv a lopuchu. Další možností je odvar z kořenů mydlice lékařské nebo mydlice bazalkovité (Saponaria ocymoides), která roste na jihu Evropy a u nás se ojediněle pěstuje jako okrasná skalnička.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.