Eva N E: Živočichové - jaro 2013

Minulý týden jsem vyfotila nějaké housenky. Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, kterého motýla nebo můry jsou to housenky.
Děkuji předem.
A ještě jednu ještěrku.
cz
Housenka č 1
Housenka č 1
cz
Housenka č 2
Housenka č 2
cz
Housenka č 2 - hnízdo
Housenka č 2 - hnízdo
cz
Housenka č 3
Housenka č 3
cz
Ještěrka libanonská - samec (Lacerta laevis)
Ještěrka libanonská - samec (Lacerta laevis)
cz
Saranče uherská (Acrida hungarica)
Saranče uherská (Acrida hungarica)
Eva N E: Je to asi 3 týdny, co hlásili v televizi, že do Libanonu přiletěly saranče. Je to ten druh, co dokáže sežrat vše, až na hlínu. Nevím přesně, jestli je to Schistocerca gregoria - Saranče pustinná , nebo Locusta migratoria - Saranče stěhovavá. Dnes jsem je viděla poprvé. Může mi někdo poradit? Já se přikláním k té saranči pustinné. Podle břicha. Ale tahle saranče je přes 10 cm dlouhá - i s křídly. I když jich přiletělo hodně, říká se, že nenadělají moc škody, protože je letos studené jaro a tyhle saranče potřebují k rozmnožování teplotu kolem 30 st. Jinak by to bylo moc špatné. Každá samice snese až 400 vajíček.
cz
Saranče pustinná (Schistocerca gregaria)
cz
Eva N E: Přes víkend jsme byli opět v údolí Bekaa . Nyní je období orání nebo okopávání zahrad. Někde se musí kopat, protože terasy jsou úzké a orat nejdou. A v jedné nádrži na zalévání - nyní prázdné, jsme objevili 4 jezevce. Nevím, jak se tam dostali, nejspíš je někdo vyplašil , nebo při slídění za potravou do ní spadli. Nejspíš se jedná o 3 odrostlá mláďata s matkou. Bude to asi Jezevec lesní - Meles meles. Bude jich tu žít asi dost, protože jsem ho už několikrát viděla přejetého na silnici.
cz
Jezevec lesní (Meles meles)
Jezevec lesní (Meles meles)