Zahradnice-začátečnice: Dobrý den, nikde nemůžu pořádně najít obrázek celého keře komule, vesměs jsou fota zaměřená na květy. Ale podle popisu se mi zdá, že je vzhledem i péčí podobný ořechoplodci kantonskému (Caryopteris x clandonensis). Můžete mi, prosím, potvrdit nebo vyvrátit tuto moji domněnku. Případně poslat fotky komule jeko celého keře. Děkuji a zdravím M
Zahradnice-začátečnice: Děkuji za foto a odpovědi, ale myslela jsem spíše tvarově a údržbou. Dočetla jsem se, že se komule musí stejně jako ořechoplodec seříznot na jaře a ořechoplodec co vlastním se pak pěkně rozroste a udělá takový pěkně souměrný keř. Ale ta komule nevím ani z toho obrázku co jste mi poslal odkaz, jestli je tak pěkná tvarově, aby to nebylo nějaké koště. Zdravím M
Krteček: Zahradu mám zakládanou teprve začátkem letošního léta, ale mohu říci, že co komule, to jiný tvar. Zatímco žlutě a modře kvetoucí komule mi za léto vytvořily krásně husté keře s velkými listy a obrovskými latami, tmavě fialová komule s bíle lemovanými listy se keřík rozkladitý, řídký...
S ořechoplodcem se komule podle mě nedá ani srovnávat - ořechoplodec je velice kompaktní menší keřík.
Obojí mám na zahradě, ale vzhledem k tomu, že mi keříky v minulých dnech ohnul mokrý sníh, nemá cenu, abych Vám foto posílala...
Další informace v článcích o rostlinách
Komule Davidova - Buddleja davidii Řez rostlin - komule Davidova
Komule Davidova - Buddleja davidii Magnet pro motýly Žádný jiný keř nepřitahuje babočku admirál (Vanessa atalanta), babočku paví oko (Inachis io) a hnědásky (Melitaeini) tak spolehlivě jako komule. Rychle rostoucí keř s dlouhými klenutými větvemi kvete na letorostech …
Euromedia Group k.s. | 02.03. 2011
Buddleia davidii - komule Davidova Komule Davidova - množení řízkováním a semeny
Co do bohatosti květu komule Davidova (Buddleia davidii) od července do podzimu stěží nachází konkurenci – zvláště na slunných, chráněných stanovištích. Pokud si tento vděčný keř chcete rozmnožit, zkuste to: z letních řízků se vám to určitě podaří …
Buddleia davidii 'Royal Red' - komule davidova Buddleia davidii 'Royal Red' - komule davidova
Osvědčená odrůda komule s purpurově červeným vybarvením květů. Kvete od konce června až do září a vyniká množstvím a velikostí květenství - až 35 cm. Nenáročný keř, který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností často …
Buddleia davidii 'Black Knight' - komule davidova Buddleia davidii 'Black Knight' - komule davidova
Velmi známá odrůda komule s výrazně sytě fialovým vybarvením květů. Kvete od konce června až do září a z pěstovaných odrůd patří k těm odolnějším k namrzání dřeva. Nenáročný keř, který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností …
Buddleja davidii 'Black Knight' - motýlí keř, komule davidova Buddleja davidii 'Black Knight' - motýlí keř, komule davidova
Komule má častější lidový název motýlí keř. Je to přirozené, neboť od začátku léta, kdy vykvétá, až do podzimu nese nápadné květy, které jsou voňavé nejenom pro nás, ale hlavně pro křídlatý hmyz, převážně motýly. Pokud jste ještě neměli mnoho …
Buddleja davidii 'Pink Delight' - motýlí keř, komule davidova Buddleja davidii 'Pink Delight' - motýlí keř, komule davidova
Máte-li rádi růžovou a zároveň motýly, Pink Delight je odrůda komule právě pro vás. Její květy jsou obrovské – až 40 cm dlouhé a voňavé. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí. Květenství může připomínat …
Buddleja davidii 'Royal red' - motýlí keř, komule Davidova Buddleja davidii 'Royal red' - motýlí keř, komule Davidova
Royal Red znamená královská červeň a v případě této komule je to jméno opravdu trefné. Sytě purpurově červené květy jsou nejenom zářivé a voňavé, ale navíc extra dlouhé – mohou dosáhnout až 50 cm délky. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané …
Buddleja davidii 'White Profusion' - motýlí keř, komule Davidova Buddleja davidii 'White Profusion' - motýlí keř, komule Davidova
White Profusion je komule s čistě bílými květy o délce až 40 cm. Jednotlivé trubkovité květy mají nažloutlé hrdlo a jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí. Květenství může připomínat i šeřík, proto se keři někdy také přezdívá letní …