Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den,
vyhledávačem jsem se dostala na stránka garten.cz - zajímala jsem se o netýkavku - Impatiens New Guinea. Našla jsem však jen leltmý popis, nikoliv  něco o pěstování.
Mohla byste mi, prosím, napovědět?
Rostliny právě odkvetly, ostříhala jsem je a chystám se je dát do sklepa k  oknu. Tak jsem to šlyšela, ale nikde nic nenašla....
Jak mají přečkat zimu?
Moc děkuji, HB
Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
sarkasch: Vonku nesmie byť vtedy, keď nočné teploty klesnú pod 10°C. Prezimuje na svetlom mieste pri teplote okolo 15°C. Ak sú teploty nižšie, rastlina nekvitne a opadávajú jej listy. Rozmnožuje sa odrezkami a semenami. Odrezky vložíte do zmesi piesku a substrátu alebo do pohára s vodou.
Další informace v článcích o rostlinách
Impatiens niamniaensis - netýkavka konžská Impatiens niamniaensis - netýkavka konžská
Raritka mezi balzamínami, která si pro svoji pestrou barvu květů a jejich zvláštní tvar, vysloužila mezi pěstiteli lidové jméno papoušek. Tato exoticky působící rostlina pochází z tropické Afriky, kde roste v podrostu stromů a keřů …
Impatiens balsamina - netýkavka balzamína Impatiens balsamina - netýkavka balzamína
Netýkavka balzamína je 20 až 40 cm vysoká. Tvoří bohatě rozvětvené a kompaktní keříky. Vyžaduje slunnou polohu chráněnou před větrem, dále humózní a živnou půdu …
Miloš Krump | 08.01. 2012