restart: Zdravím.
Koupili jsme si baráček a na zahradě nam roste tento keř... nevíte někdo o co se jedná? zda to na zahradě nechávat či ne.... děkuji za rady
cz
Pivoňka keřovitá (Paeonia suffruticosa)
cz
facebook: Jana Kazdová ‎.......přikláněla bych se k názoru Marušky Fárové, podle listů a semeníků by to mohla být magnolie, ale 100%ně to nevím........
sobota v 11:27

Hanka Motýlinka Moštková Semeníky je podobná Magnolii, ale listy Magnolie to rozhodně nejsou. Pomohl by opravdu popis květu či květenství i velikost. Já jsem zahradník, ale z takovéto fotografie se moc nepozná. Listy mi připomíná druh Paeonie .
Editoval facebook (19.07. 2010 11:45:10)

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Paeonia suffruticosa - pivoňka dřevitá Paeonia suffruticosa - pivoňka dřevitá (1)
Nosí libozvučná jména, jako „smaragdový motýl“, „král bílých lvů“ nebo „let jeřába“, a některé z nich byly ve staré Číně vyvažovány zlatem. Řeč je o dřevitých pivoňkách (Paeonia suffruticosa). Ve srovnání se svými menšími sestrami, bylinnými …
Paeonia suffruticosa - pivoňka dřevitá Paeonia suffruticosa - pivoňka dřevitá (2)
Cesta do Evropy S rozvojem obchodu mezi Čínou a Evropou ztratila Čínská zeď něco ze své neprostupnosti. A tak kolem roku 1787 dorazily první dřevité pivoňky také do našich zeměpisných šířek. Vznešené rostliny zde vzbuzovaly velký obdiv, avšak kvůli své jemnosti …
Paeonia suffruticosa - dřevitá pivoňka Paeonia suffruticosa - dřevitá pivoňka
Nejenom v japonských zahradách se krásně vyjímají tyto skvosty mezi jarními kvetoucími keři. Tato pivoňka tvoří dřevnatou strukturu, takže pomalu dorůstá do velikosti menšího keře …