Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den! Na jaře jsme u Vás koupili sazeničku citrónové trávy a přes léto se rozrostla tak, že jí i ve velkém květináči dost těsno. Chci se zeptat jestli je možné jí přesadit ještě před zimou nebo to nechat až na jaro. Dále mě zajímá jestli doporučujte její pěstování v truhlících a snese-li zahradní kompost. Děkuji za odpověď.
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Jakub Krulich: Dobrý den, jsem rád, že Vám citronová tráva od nás dobře roste a doufám, že jste již také vyzkoušela moji oblíbenou krmi a sice kuřecí vývar s citrónovou trávou, thajský to recept. Do toho trochu koriandru, zelené cibulky, feferonku...jsem si poslintal klávesnici. Vrátím se k pěstování... Přesazení bych nechal již spíše na jaro, nyní by měla spíše odpočívat vegetačním klidem. Naše matečné rostliny jsou zasazeny v květináčích o průměru až 30 cm a jsou vyplněny trsy, které již pěstujeme několik roků. Prostor truhlíku by možná postačil u menších rostlin, ale u starších jistě ne a doporučoval bych postupně přesazovat do větších květináčů. Pokud máte dobrý zahradní kompost, tak jej můžete bez obav použít, přimíchejte do něj pouze písek, aby byla zemina propustnější. Při přesazování dejte vždy na dno květináče drenáž z štěrku nebo rozbitých hliněných květináčů. Přeji mnoho úspěchů v pěstování a dobrou chuť smile Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Další informace v článcích o rostlinách
Cymbopogon citratus – citronová tráva Cymbopogon citratus - citronová tráva
Rostlina známá též pod dalším českým názvem „ voňatka citronová“ nebo anglickým „lemongrass“ je vytrvalá travina pocházející z Cejlonu a jižní Indie.Vytváří husté trsy dorůstající do výšky 120 – 150cm. Úzké trávovité listy vyrůstají z dužnaté …