Retrros: Dobrý den, mám dotaz ohledně určení stromu. Je asi 7-8m vysoký, kmen asi 25-30cm průměr. Korunu má spíš na výšku. Podle listí posoudit nemůžu, ale stále jsou na něm plody, tedy lusky 22cm dlouhé a  3,5cm šíroké a asi 0,5cm tlusté. Obsahují fazolky velikosti sojových bobů. Strom nemá žádné trny. Poradí mi někdo?
Marie Fárová: Jestliže jsou na stromě stále loňské lusky, jsem přesvědčena, že je to opravdu dřezovec trojtrnný. V březnu jsem fotila lusky obsypaný strom, na fotce jsou vidět sem tam trny. Vedle rostoucí dřezovec nemá z loňska ani jeden lusk, ale má kmen obrostlý trsy trnů. Není tedy dřezovec jako dřezovec. wink
cz
Dřezovec trojtrnný (Gleditsia triacanthos)
Dřezovec trojtrnný (Gleditsia triacanthos)
Eva N E: Paní Marie, tenhle strom nemá lusky 0,5 cm tlusté. Já bych se spíš přikláněla k Ceratonia siliqua - Svatojánský chléb nebo též Rohovník obecný.
Na druhou stranu, rohovník málokdy opadá nadobro. Takže by to ten dřezovec mohl být. Mám foto semen - nekvalitní , ale jde jen o tvar , oproti semenům rohovníku. A taky siluetu stromu bez listí - dřezovec a jeho větve. Nejsou vidět trny sad  Tak se na to, Retrros podívejte, a řekněte nám Váš názor. Asi má paní Marie pravdu smile
Byla jsem se na ten Dřezovec trojtrnný podívat a přinesla jsem si semena. Vyfotila jsem je vedle semen Rohovníku. Rohovník má semena kulatější, podlouhlé jsou Dřezovec.
Editoval Eva N E (18.04. 2013 14:06:10)
cz
Dřezovec trojtrnný - lusk (Gleditsia triacanthos)
Dřezovec trojtrnný - lusk (Gleditsia triacanthos)
cz
Dřezovec trojtrnný - podlouhlá s Rohovník obecný - kulatější s (Gleditsia triacanthos a Ceratonia siliqua)
Dřezovec trojtrnný - podlouhlá s Rohovník obecný - kulatější s (Gleditsia triacanthos a Ceratonia siliqua)
cz
Dřezovec trojtrnný - semena (Gleditsia triacanthos)
Dřezovec trojtrnný - semena (Gleditsia triacanthos)
cz
Dřezovec trojtrnný - silueta stromu bez listí (Gleditsia triacanthos)
Dřezovec trojtrnný - silueta stromu bez listí (Gleditsia triacanthos)
cz
Dřezovec trojtrnný - větve (Gleditsia triacanthos)
Dřezovec trojtrnný - větve (Gleditsia triacanthos)
cz
Rohovník obecný (Ceratonia siliqua)
Rohovník obecný (Ceratonia siliqua)
cz
Rohovník obecný - semena (Ceratonia siliqua)
Rohovník obecný - semena (Ceratonia siliqua)
Eva N E: Tak mi to nedalo, a šla jsem se na ty stromy podívat zblízka. YOS , máte pravdu, ty stromy bez trnů mají mladé listí žluté a nemají žádné lusky. Květy vyrůstají i na kmeni. Ten strom s trny má listí zelené. Budou mít i trošku rozdílné květy. Zatím nekvetou , ale poupata mají jiná. Světlý strom je má hustě nahlučené na sobě, kdežto zelený je má řídké. Lusky u toho trnitého stromu jsou dlouhé aspoň 20 - 35 cm. A trny jsou tedy pořádné. Některé mají skoro 10 cm.

Teď mě napadlo, jestli tento příspěvek neměl být spíš pod jménem Dřezovec trojtrnný. Ale nechce se mi to přepisovat sad
Editoval Eva N E (18.04. 2013 14:18:01)
Další informace v článcích o rostlinách
Gleditsia triacanthos 'Sunburst' - dřezovec trojtrnný Gleditsia triacanthos 'Sunburst' - dřezovec trojtrnný
Rychle rostoucí jemně větvený strom působí velmi vzdušně a lehce. Řídká koruna dovoluje podsadby keři i trvalkami. Rašící listy jsou zbarveny zlatožlutě, později světle zelenavě a na podzim se opět objevuje zářivá žlutá …
HomeDeco SMP a.s. | 06.09. 2007
Gleditsia triacanthos 'Sunburst' - dřezovec trojtrnný Gleditsia triacanthos 'Sunburst' - dřezovec trojtrnný
Dřezovec je středně vysoký strom roubovaný na kmínku nebo zavětvený od země, který během 20 let nedoroste výše než cca 5 metrů. Atraktivní 1-2x zpeřené listy jsou světle zelené až jasně žluté a připomínají list kapradiny. Květy jsou nenápadné pro člověka …