Eva N E: Pivoňka lékařská - Paeonia officinalis
Čeleď: Paeoniaceae - pivoňkovité
Místo: Libanon

Tato pivoňka je 35 - 60 cm vysoká. Je to květina našich babiček. Má purpurově červené nebo růžové květy, 9 - 13 cm v průměru, zahradní odrůdy jsou často plnokvěté. Má ráda plné slunce. Je o ni známo, že nesnáší přesazování. Po přesazení potřebuje několik let, než se usadí a opět plně rozkvete.

Loni mi moc nekvetly. Poupata mi vyžraly kobylky ještě před rozkvětem. Letos stále pršelo, takže mi tráva spolu s plevelem na plácku mezi záhony vyrostla až 30 cm než jsem se dostala k tomu, abych ji posekala. Musela jsem ji sekat srpem, strunová sekačka to množství nezvládla. A při tom sekání jsem si všimla, jaké množství těch kobylek bylo v té trávě. Myslela jsem si, že letos nejsou. Loni jsem jich na pivoňkách nasbírala až 28 ks denně. Po posečení trávy ,shrabání a úklidu jsem navečer na pivoňkách v květech sesbírala 18 ks . Z toho vyplývá, že příští roky bych měla trávu sekat až po odkvětu pivoněk, jinak mi je kobylky sežerou sad Jak je vidět, píle se ne vždy vyplácí wink
Editoval Eva N E (07.05. 2013 11:20:58)
cz
Pivoňka lékařská (Paeonia officinalis)
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Paeonia 'Coral sunset' - pivoňka lékařská Paeonia 'Coral sunset' - pivoňka lékařská
Další korálově zbarvená pivoňka pochází ze stejné dílny jako Coral Charm. Jmenuje se Coral Sunset a Samuel Wissing na ní pracoval 26 let, než docílil takto překrásné hry barev. Nese tóny lososově růžové, světle žluté a v odpoledním slunci i meruňkově nazlátlé …