Renata86: Surfinie - neznámí škůdci
Dobrý den, chci a 14 dní mám na balkoně zasazeny surfinie a na listech se začalo objevovat jako by černé smetí viz foto, nevíte o jakého škůdce by se mohlo jednat? Včera jsem surfinky postříkala mospylanem ale zatím bez efektu:(sad
cz
Napadené rostlinky
Napadené rostlinky
cz
Napadené rostlinky
Napadené rostlinky
cz
Napadené rostlinky
Napadené rostlinky
cz
Škůdce
Škůdce
cz
Škůdce
Škůdce
bresticova: Tie nové fotky nevidím - asi sa nejako nevošli. Ťažko sa aj ten škodca identifikuje. Ja tam vidím rastlinku skôr posypanú zemou. Na prvej fotke sú nejaké požerky. Ak je toto problém, tak Karate Zeon. Mospilanom by ste riešili skôr strapky, vošku broskyňovú - tá je zelená, puklicu.
Marie Fárová: Na fotkách vložených sem nejdřív jsem si myslela, jestli nemáte na rostlinách nějakou housenku a černé tečky nejsou trus. Je tam viditelný ožer. Když se dívám na ty detailnější, zdá se mi, že je na rostlinách jen zemina. Nechápu, proč je jeden výhon povadlý - není odlomený?
Další informace v článcích o rostlinách
Surfinie Surfinia - surfinie
Surfínie jsou bohatě se větvící a kvetoucí příbuzné petúnií. Na rozdíl od klasických petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u některých tkzv. samočistících druhů není třeba vyštípávat odumřelé květy, což by v jejich nepřeberném množství bylo …