nasekrasnazahrada: Chraňte mladé rostliny
Mezi rostliny, sice mrazuvzdorné, ale v mladém věku poněkud citlivé na mráz, patří sazenice opadavých keřů v malých květináčích. Pokud jich máte více, vyplatí se poskládat je do dřevěné bedničky, která je vyložená nopkovou (bublinatou) fólií. Mezery mezi jednotlivými květináčky se vyplní slámou nebo suchých listím a bedýnka se umístí na chráněné místo venku.
Rada z rubriky Co je důležité v listopadu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
myska: Já pěstuji hortenzie 3 roky . Mám je ve velkých květináčích na terase . Na zimu menší květníky zahrabu na zahradě do hlíny , na povrch květníku dám větve jehličnanu  a vždy několik květníků přikryji pytlovinou. Mám 2 opravdo obří květníky protože hortenziím se u nás daří a ty jsem letos napoprvé obalila obalem vyrobeným ze staré záclony a polystyrenové drtě. Nahoru jsem dala větve jehličnanu a celou rostlinu jsem obalila netkanou bílou textílii. Uvidím jak to bude na jaře.  Myška
myska: Já si hortenzie i sama množím. Právě před 3 lety jsem koupila 2 rostliny v LIDL už trochu nakvetlé a zasadila jsem je do květníků na terase. Ještě v tom roce jsem dostala od mé kolegyně několik větviček na namnožení. Větvičky jsem upravila , pokrátila listy a konce namočila ve stimulátoru. Dala jsem je do květníku a přikryla igelitem. Na podzim jsem je uklidila do místnosti kde není ani příliš světlo a teplota obvykle nepřesáhne 10 C . Brzy na jaře jsem si všimla že začínají rašit a přenesla jsem je do pokoje. Do května vyrostli velmi pěkné sazeničky , přesadila jsem je a ještě loňský rok kvetly. Loni jsem vzala řízky z hortenzie macrofila modré a hortenzie červené. V tuto dobu je mám již bez igelitu na okně v pokoji a mají krásné listy. Přesadím je ale ještě později.  Myška
nasekrasnazahrada: Pravidelná zálivka okrasných keřů v nádobách
Mějte na mysli, že v zimě kvetoucí dřeviny v nádobách, jako kalina nebo vilín, je během slunných dnů třeba důkladně zalévat. To platí také o stálezelených dřevinách, jako zimostrázu nebo pěnišníku. Nezapomeňte ani na růže.
Rada z rubriky Co je důležité v únoru
Editoval nasekrasnazahrada (28.02. 2010 12:15:35)

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/