nasekrasnazahrada: Zazimujte zahradní  nábytek
Pokud nemáte jinou možnost než nechat zahradní nábytek v zimě venku, zakryjte jej aspoň pevným igelitem, který zavažte, aby jej vítr neodfoukl. Dřevěné židle a stůlpostavte na cihly, aby nohy nebyly v kontaktu s vlhkou půdou, jinak by mohly ztrouchnivět.
Rada z rubriky Co je důležité v listopadu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
cz
Plastový zahradní nábytek
Plastový zahradní nábytek
Marvella: Jen jsem byla zvědavá, opravdu je nábytek moc pěkný. My máme jen kupovaný a co se týče dřevěného, tak ten natírám teakovým olejem. Čím byl ale ošetřen původně, tak to nevím. Nábytek ale zakrýváme před deštěm, tak tolik netrpí a na zimu ho uklízíme do garáže. Lakovaný a kovový nezakrývám. Marcela
Ludmila Unzeitigová: Dobrý den, jak píše výše Marvella dřevěný nábytek jednou ročně natřít teakovým olejem a schovat na zimu tam, kde na něj neprší nebo nesněží.  My máme lavici celoročně pod balkonem, kde je dostatečně před zimou krytá.
A ten váš nábytek je už původně ošetřený a velice odolný. Teď bych s ním nedělala nic. Jedině na zimu jej schovat, stejně nikdo přes zimu moc nevysedává venku, i  když vypadá, že by měl  zimu vydržet.

Katkastill - manžel je velice šikovný. Z jakého dřeva ten nábytek vyrobil ?
Editoval felis (06.08. 2012 11:02:01)
Marvella: Dobrý den, tak podle mě je to nejen o kvalitě, ale hlavně o materiálu. Lakovaný nábytek ať bude sebekvalitnější, tak se časem začne stejně loupat či oprýskávat. A umělý ratan, tak ten podle mě není ještě tak vyzkoušený, aby někdo mohl říct, že přežil léta. Máme ho sice pár let celoročně venku, ale jak dlouho takto vydrží to lze velmi těžko říct. Nejlepší zkušenost mám samozřejmě s teakovým zahradním nábytkem, který se nemusí natírat ani olejem. Čím je starší, tím je víc šedivý a v některých zemích je podle toho i ceněný. Marcela
Lucka22:

Marvella napsal(a):

Dobrý den, tak podle mě je to nejen o kvalitě, ale hlavně o materiálu. Lakovaný nábytek ať bude sebekvalitnější, tak se časem začne stejně loupat či oprýskávat. A umělý ratan, tak ten podle mě není ještě tak vyzkoušený, aby někdo mohl říct, že přežil léta. Máme ho sice pár let celoročně venku, ale jak dlouho takto vydrží to lze velmi těžko říct. Nejlepší zkušenost mám samozřejmě s teakovým zahradním nábytkem, který se nemusí natírat ani olejem. Čím je starší, tím je víc šedivý a v některých zemích je podle toho i ceněný. Marcela

Rovněž mám stejnou zkušenost. Teak je opravdu tvrdé dřevo, dělají se z něj i paluby lodí, takže opravdu něco vydrží. Sice mám z teaku jen pár jednoduchých lavic, ale jsou perfekní. Na ukázku: www.seart.cz

Další informace v článcích o rostlinách
Zahradní nábytek Zahradní dřevěný nábytek (1)
Zahrada u domu se v letních měsících stává mimořádně příjemným obývacím pokojem. Namísto koberce je tu však voňavá tráva, obrazy nahrazují pestrobarevné kvetoucí záhony a keře a rámy všemu dodávají zahradní cestičky. Měnící se nebe nad hlavou symbolizuje …
HomeDeco SMP a.s. | 30.07. 2007
Zahradní nábytek Zahradní dřevěný nábytek (2)
Přednosti nábytku ze dřeva K materiálům, které se do zahrady začleňují téměř nenápadně a velmi harmonicky, patří bezesporu dřevo. Je ekologické a jeho zdroje jsou díky neustálému procesu znovu obnovování téměř nevyčerpatelné. A navíc, jaký jiný materiál …
Zahradní nábytek GARPA Zahradní dřevěný nábytek (3)
Na co je třeba myslet Ten, kdo si pořídí na svou zahradu dřevěný zahradní nábytek, bude v první řadě očekávat příjemné posezení na zahradě nebo na terase a současně minimum starostí o právě zakoupený výrobek. Dřevo je ze všech používaných materiálů …