YOS: Růže - džem z okvětních plátků
Na internetu jsem našla recept na výrobu džemu z okvětních plátků růží. Kdo má rád sladké, tak si opravdu pochutná. Posbírala jsem plátky z různých růží, opláchla pod tekoucí vodou a nechala odkapat. Ze sítka přendala do misky a zalila 2 dcl vody a šťávou ze 2 citronů a nechala 12h louhovat. Občas promíchala. Výluh přecedila do širšího hrnce a s 1kg cukru vařila 20minut. Scezené okvětní plátky jsem nakrájela na 2mm plátečky a vhodila do hrnce s cukrovou vodou a vařila ještě 10minut. Protože se mi konzistence nelíbila rozmixovala jsem tuto masu ponorným mixérem. Znovu dala na oheň, přidala šťávu z jednoho citrónu a horké plnila do horkých skleniček. Zavřela a skleničky jsem otočila dnem vzhůru. Po vychlazení jsem je uskladnila do špíže.  Originální recept s mými 5ti fotografiemi najdete na www.labuznik.cz

Všechno jde tak, jak má jít.
Vladimír Vytásek: Danuško to je výborný recept škoda že jsem o něm nevěděl dříve, nyní mi už růže stolistá odkvetla. jinak bylinkový kurz bude pro velký zájem znovu v Popicích u Znojma od 30 srpna do 1 září,

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Další informace v článcích o rostlinách
Rosa The Fairy Půvabná vůně na terase (růže, levandule)
Červenec kromě nepřeberného bohatství květů a syté palety barev nabízí také opojné vůně.Růže na zahradách a záhonech jsou již dávno stálicí. Současné odrůdy však umožňují v mnohem větší míře než dříve pěstovat tyto oblíbené květiny také v …