tulipánek: Zvažuji koupi knihy, která by se věnovala okrasné zahradě, převážně návodům a kompozici osázení květinových záhonů zejména trvalkami, ale i keři, tak aby zdobili zahradu po celý rok - konkrétní návrhy. Bohužel nemám možnost zajít si do knihkupectví a vhodnou vybrat tam. Na internetu mě zaujaly knihy, které by měly tématicky odpovídat, některé však nejsou již v prodeji: Květiny v zahradě (D.G. Hessayon) 256 str., Květinové záhony od jara do podzimu (Helga Gropperová) 96 str., Zahradní květiny (Hertle Bernd) 240 str., Rozkvetlá zahrada od jara do zimy (Gröne Hermann, Kaiser Klaus) 176 str., určitě existují další knihy k výběru, kterou byste prosím doporučili? Ohledně plánování zahrady jako celku jsem si již pořídila knihu - Zahrada - kniha nejlepších návrhů, plánů a stylů ( Tim Newbury) a Plánování zahrady (Peter McHoy).
Editoval tulipánek (12.09. 2013 10:29:48)
Ing. Miloš Krump: Doporučíte prosím knihu o květinách a květinových záhonech?
Dobrý den, nebylo by na škodu projít téma Doporučená literatura od členu diskuzního fora

Zároveň bych chtěl jen informovat všechny uživatele DF: Od pátku 16.8.2013 jsem čerstvým tatínkem. Budu se snažit sem i nadále přispívat, na rajčeti mám velikou zásobu fotek nejrůznějších rostlin. Asi nejproblematičtější bude čas, jakmile to půjde občas sem něco hodím. Miloš

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
tulipánek: Ano, jsem moc vděčná za založené téma o zahradní literatuře, pročítala jsem ho a hledala v něm knihu, kterou potřebuji a našla hned několik výše zmíněných tipů. Jen se právě nemohu rozhodnout, kterou z nich pořídit, nejraději bych samozřejmě všechny :-) Mimochodem, pane Miloši gratulujeme:) k rodičovství.
YOS: Tulipánek, když jsem si prohlížela Vaši knihu "ZAHRADA - KNIHA NEJLEPŠÍCH NÁVRHŮ, PLÁNŮ A STYLŮ" , moc mne zaujala. Ve Vaší ukázce se zdají být návody velice podrobné.  Udávají jaké rostlinky a kam je zasázet. Podrobně popisují jak vysázet celoroční zahradu, úzkou, zastíněnou a mnohem mnohem víc. Myslím si, že máte v rukou výbornou knihu.

Všechno jde tak, jak má jít.