facebook: Dotaz EH: Netušíte, proč mi žloutne asparágus? Když jsem ho koupila, byl v malém květináči, prorůstali mu kořeny a pár "listů" zežloutlo. Tak jsem ho přesadila do nové hlíny a o trochu většího květináče, ale žloutne pořád. Mám ho v koupelně asi třičtvrtě metru od okna (ale je to přímo naproti, nic mu to světlo nezastiňuje). Zalívám ho tak akorát a navíc má každý den večer krásně vlhké prostředí, když je tam pára ze sprchování. Sice na noc máme trošičku otevřené okno, ale to je jen malá mezera, ani ráno od toho není v té koupelně zima, je jen vyvětraná ta pára, takže si myslím, že nějakým teplotním šokem to taky být nemůže. A jelikož jsou tam tak nějak trvale zavřené dveře, tak není ani v průvanu.. A teď babo raď  Už nevím, co by mu mohlo vadit, z toho, co jsem se dočetla, že je důvodem žlounutí, tak u nás není nic. Takže fakt nevím. Můžu ho klidně přendat do jiné místnosti, ale měla jsem pocit, že právě to vlhko v koupelně se mu bude nejvíc líbit.

Odpověď FČ: Nevím, jen si z dřívějška pamatuji když jsem jej měl ,že za příliš suchého vzduchu, za vysoké teploty, nebo při nedostatku světla listy asparágusu žloutnou, někdy a usychají. Nebo je nedostatek v zimním období světla. Teplota v zimní době by měla být 14-19C.Nevím jak se zálivkou, ale tu bych trochu omezil v tomto období.
Editoval facebook (14.01. 2014 14:19:23)

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Asparagus densiflorus 'Sprengeri' - chřest hustokvětý, asparágus (READERS DIGEST VÝBĚR) Asparagus densiflorus 'Sprengeri' - chřest hustokvětý, asparágus
Rostlina s dlouhými stonky s úzkými listovitými útvary (fylokládii), která se nejlépe hodí do závěsného košíku. Drátovité lesklé stonky ozbrojené ostny vyrůstají obloukovitě ze středu rostliny. V létě vykvétá nenápadnými bělorůžovými květy, ze kterých …
Asparagus officinalis 'Gijnlim' - asparágus, chřest Asparagus officinalis 'Gijnlim' - asparágus, chřest
Výška: 100 - 150 cm Květ: bílo-zelený, V., později červené bobule. Rostlina našich babiček, okrasná, léčivá, lahůdková zelenina. Tolik možností využití nabízí tato dlouhověká trvalka …
Asparagus setaceus - asparágus Asparagus setaceus - asparágus
Ačkoli jsou měkké „jehličky“ asparágusu (botanicky označované jako fylokladia) velmi jemné, dokážou vytvořit stín, tlumit světlo a pohlcovat hluk, aniž by rostlina ztrácela cokoli ze své pohádkovosti …
Zahradní centra CS | 16.08. 2010
Asparagus officinalis 'Argenteuil' - chřest lékařský Asparagus officinalis 'Argenteuil' - chřest lékařský
Asparágus, chřest, špargl Výška: 100 - 150 cm Květ: bílo - zelený, V., později červené bobule. Rostlina našich babiček, okrasná, léčivá, lahůdková …
Asparagus officinalis - chřest lékařský Asparagus officinalis - chřest lékařský
Chřest lékařský (Asparagus officinalis) budou znát mnozí z obchodů jako svazky křehkých, vybělených nebo i zelených výhonků. V současné době je k nám chřest dovážen ze zahraničí, ale v minulosti byl chřest naopak vyvážen od nás. Chřest je vytrvalá …
Osiva-semena.cz | 06.12. 2011