Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, chtěla bych začít pěstovat koření a bylinky na zahradě pouze v květináčích. Můžete mi poradit, které jsou vhodné a které i přezimují. Děkuji DL
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Jakub Krulich: Dobrý den, z Vašeho dotazu vyplývá, že zahradu máte, ale přejete si bylinky pěstovat v květináčích. Musím podotknout, že je-li možnost vysadit bylinky do volné půdy, tedy záhonu, je to vždy lepší. Při pěstování v nádobách je nutné počítat s tím, že rostliny rostou pomaleji, je nutné jejich přihnojování, kořenový systém je náchylnější k přeschnutí nebopřemokření, které může vést až k uhynutí rostliny. Vždy je také nutno přihlédnout k přírodním podmínkám pěstovaného druhu na stanovišti. Konkrétněji... v nádobách lze pěstovat např. tymián, mateřídoušku, oregano, šalvěj, saturejku, kdy je vhodné umístění na slunečném stanovišti, zemina hlinito-písčitá, propustná, na dno květináče drenáž, průměr květináče alespoň 14- 16cm. Pro vzrůstnější druhy jako např. máta, estragon, meduňka apod. jsou vhodné květináče o průměru 20-25 cm a humózní, výživná zemina. Do substrátu u bylinek v květináči je vhodné přidat přírodní hnojivo,např.granulovaný kravský hnůj apod. Všechny jmenované bylinky jsou vytrvalé, mrazuvzdorné. Doufám, že jsem poradil a přeji mnoho úspěchů Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Vladimír Vytásek: Bylinky vhodné  pro pěstování jsou asi nejlepší jednoletky,které nepotřebují mnoho vláhy. Na balkoně na západní straně se mi osvědčily  perila křovitá, bazalka posvátná, včelník moldavský. Zde vyrostly do větší výšky  než na zahrádce.,kde mi chybí slunce z jižní strany.,která je zastavěná budovami.   Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.