Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den,
ráda bych věděla, které květině nevadí plynový kotel a stinné místo. Chtěla bych do koupelny nějakou květinu, ale je v ní umístěn starší kotel na plyn. V zimě topí téměř nepřetržitě.
Dala jsem si tam ledviník, ale přestal růst a postupně se mu přestává dařit, snažím se větrat, rosím ho, zalévám a tak nevím, zda to není tím kotlem, nebo to může být i něčím jiným.  Schnou mu na různých místech listy a nové výhony odumřely.
Napište mi prosím nějakou radu. Děkuji moc a přeji krásný den S pozdravem BI

Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
janko39: Umístění jakékoliv živé rostliny v interiéru ,nejen v koupelně, předpokládá aspoň 8-12 hodinové nepřetržité osvětlení - to za prvé.
Za druhé - dlouhodobé osvětlení rostlin umělým zdrojem světla neumožňuje rostlinám plnohodnotnou fotosyntézu, až na výjimky -speciální zářivky s vlnovou délkou podobnou dennímu světlu.Za třetí - myslím,že nepřetržité svícení v koupelně jen kvůli květinám by bylo nákladné,a za čtvrté - nezanedbatelnou překážkou je suchý vzduch.Pokud ale na rostlinách v koupelně trváte,zkuste Aspidistru(kořenokvětka), nebo pokojový břečťan - ty by to možná mohly snášet,i když i ty by mohly také trpět relativně vysokou teplotou.
cz
Pokojový břečťan (Hedera)
Pokojový břečťan (Hedera)
IlonaB: Ano, zapomněla jsem napsat, že v koupelně máme samozřejmě okno, ale nejde tam přímé slunce, světla je tam ale i přesto dost. Rozhodně tam není vůbec potřeba svítit až do večera.
Teplota se tam pohybuje mezi 19- max.22°C, možná je problém ten suchý vzduch (pokud ten problém není plyn) Rosím jej sice i 3x denně, ale zřejmě to nestačí.... Budu tam muset asi dát tedy něco jiného