janko39: Yucca by měla přezimovat při teplotě kolem 10° C,při omezené zálivce. Jednorázový pokles teploty k 0° C by možná mohla přežít,ale dlouhodobý pobyt v kůlně, kde teploty mohou klesat pod nulu, jí určitě svědčit nebude.
špatný zahradník: Dobrý  den  ,  měl  bych  dotaz  ohledně  mé  rostlinky Juky  , kterou  jak  podotýkám jsem  si  velmi  oblíbil  smile  a která  mou  zapomětlivostí   přešla pravděpodobně mrazem a okamžitě   většina  liistů  i  výhonků  zežloutla a  po  přenesení  na pokojovou  teplotu usychá . Chtěl  bych  poradit jak  s touto  rostlinou  dále zacházet  a zdali  má  ještě nějakou  šanci  na přežití  ....  předem  děkuji  za odpovědi   na mé  dotazy ....  Honza
bala: Mám taky stejnou zkušenost s jukou, kterou jsem přenesla do pokoje s teplotou okolo 20 stupňů, ale tuto teplotu nepřežila ...druhou jsem v zimě měla v pokoji s teplotou 15 stupňů a dařilo se jí dobře, musela jsem ji však rozdat, jelikož se mi do pokoje již nevešla...myslím, že Vám juka nepřežije, protože pokud trochu namrzla a Vy jste ji pak přenesl do místnosti s pokojovou teplotou, tak to již "nerozdýchá", je to pro ni velký teplotní šok.....
jackob: pro špatný zahradník kdyz bude nadeje miziva uriznout vsechny listy a ona si mozna vyrasi vetne
bala: Taky řešení, za zkoušku nic nedáte, buď přežije nebo odejde....mnoho rostlin bojuje z posledních sil a vzpamatuje se k našemu údivu...mají pocit konce a tak se mnohdy vzchopí....asi jako u lidí....:-))))
Ascam: Jak to tu čtu, tak jsem trošku na rozpacích. Dostala jsem yuccu z Mexika od kamarádky - dala jsem jí do květináče a zakopala na zahradu. Dařilo se jí velmi dobře i přes mrazy, ale byla tak ostrá, že už mě vážně naštvala a věnovala jsem jí dál (zranila jsem se o ní mnohokrát a bála jsem se o psy). Je zas na zahradě i přes zimu a daří se jí skvěle. Bohužel nevím, co to bylo za konkrétní druh, ale myslela jsem, že takto odolné prostě jsou.
V květináči byla z toho důvodu, že když není omezená, tak se strašně rozrůstá a pak se jí jeden nezbaví.
jitula: Také máme na zahradě juku, je ale zasazená přímo v zemi, už je tam aspoň deset let a ještě se jí nic nestalo. Ani ji na zimu nepřikrýváme. Asi záleží také na tom v jaké nadmořské výšce žijete, my jsme z Moravy. Problém jsme s ní nikdy neměli.
Další informace v článcích o rostlinách
Yucca rostrata - juka rostrata Juka - řez rostlin
Juka, která krášlí dům i zahradu, má mnoho tváří. Zatímco juka vláknitá (Yucca filamentosa) roste v trvalkových záhonech, jiné juce (Yucca elephantiphes) se daří v obytných místnostech a exkluzivním druhům, k nimž patří Yucca rostrata, v zimních zahradách …
Yucca flaccida 'Golden Sword' - juka vláknitá Yucca flaccida 'Golden Sword' - juka vláknitá
Juka je krásná rostlina pocházející z teplých a nikoli pouze suchých oblastí jižní části USA. Botanicky se řadí ke stálezeleným keřům, přestože spíše připomíná travinu nebo sukulentní rostlinu …
Yucca filamentosa 'Bright edge' - juka vláknitá Yucca filamentosa 'Bright edge' - juka vláknitá
Juka je krásná rostlina pocházející z teplých a nikoli pouze suchých oblastí jižní části USA. Botanicky se řadí ke stálezeleným keřům, přestože spíše připomíná travinu nebo sukulentní rostlinu …
Yucca filamentosa - juka vláknitá Yucca filamentosa - juka vláknitá
Atraktivní exot z jižních oblastí Severní Ameriky. Vzrůst: Tuhé, mečovité šedozelené listy jsou sestaveny v mohutnou růžici a časem vytvoří trs těchto růžic. Květy: Velké, bílé, zvonkovité v dlouhých latách na větvených stvolech; vonné …
Yucca filamentosa - juka vláknitá Yucca filamentosa - juka vláknitá
Juky jsou v českých a slovenských zahradách známé rostliny. Tak známé a rozšířené i v poněkud zanedbaných koutech, že mám pocit, že někdo před mnoha lety přivezl hromadu sazenic na Zemi živitelku (tehdejší Mekka nadšených pěstitelů a sběratelů zajímavostí) …