arno@atlas.cz: Chci si nechat obrůst lodžii přísavníkem, který jsem viděl, jak obrůstá celé domy - nádherné velké lesklé zelené trojcípé listy.  Koupil jsem si před několika týdny 4 rostliny: přísavník trojcípý Parthenocissus tricuspidata - kultivar 'Veitch Boskoop'. Zasadil jsem ho na lodžii a očekával klasické trojcípé listy, ty byly i na obrázku u zakoupené rostliny. Vyrůstají ale trojčetné listy. Chci se zeptat:
1. zda mohou později vyrůst klasické trojcípé listy, anebo už budou buď trojčetné,
nebo jednoduché vejčité viz foto Přísavník trojcípý (Parthenocissus tricuspidata)
2. Pokud bych chtěl mít jistotu, že budou listy trojcípé, musel bych si koupit rostlinu, která již tyto trojcípé listy má?
3. Je nějaký významnější rozdíl mezi kultivarem 'Veitch', který je prý u nás nejvíce rozšířen, a kultivarem 'Veitch Boskoop' který jsem si koupil? Jde mi o to, abych po letech pěstování nezjistil, že to není to ono, co jsem očekával a měl jsem si koupit jiný kultivar.
cz
Přísavník trojcípý Veitch Boskoop - list (Parthenocissus tricuspidata)
Přísavník trojcípý Veitch Boskoop - list (Parthenocissus tricuspidata)
cz
Přísavník trojcípý Veitch Boskoop - rostlina (Parthenocissus tricuspidata)
Přísavník trojcípý Veitch Boskoop - rostlina (Parthenocissus tricuspidata)
Poměnka: Přísavník trojcípý
Určitě,bude trojcípý, měli jsme porostlý celý dům asi 25let a nikdy více, pokud chcete jen lodžii budiž a na tu Vám bude stačit jedna rostlinka my měli zepředu dvě a z boku domu taky dvě.
cz
Přísavník trojcípý (Parthenocissus tricuspidata)
cz
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Parthenocissus tricuspidata Parthenocissus tricuspidata S. et Z. - přísavník trojcípý
Přísavník trojcípý Parthenocissus tricuspidata má trojlaločné, po vyrašení na jaře světle zelené, později sytě zelené a na podzim nádherně zbarvené listy. V té době září fasáda nejprve zlatou a později šarlatově červenou barvou …
Architektura zahrady | 29.10. 2001
Parthenocissus tricuspidata - přísavník trojcípý Parthenocissus tricuspidata - přísavník trojcípý
Pochází z východní Asie z Japonska, Koreje a Číny. Do Evropy přišel v roce 1862. V zemích západní Evropy bylo zvykem stavět venku cihlové fasády budov, přičemž se na popnutí celého domu používaly popínavé dřeviny. Do střední Evropy, kde se většinou stavěly …
Computer Press, a.s. | 17.11. 2007