milan1965: Dobry den prajem.Zjavili sa mi na tujach nejaky bieli,mozno aj sivy odtien na konarikoch.pripada mi to ako zlepene listocky,neviem co to moze bit,a ako proti tomu zabojovat.mam vysadenych asi 220ks.Dakujem za radu.
cz
Tuja smaragdova (Thuja occidentalis Smaragd Emeraude)
Tuja smaragdova (Thuja occidentalis Smaragd Emeraude)
YOS: Milane, podle mne stromečkům nic není. Nové výhonky se mi zdají bez známky napadení. Pro jistotu si zkontrolujte s lupou, zda neuvidíte malé pavoučky. Pošlete více fotek, abychom mohli porovnat. K tak velkému množství tůjí je nutné vysadit také kvetoucí rostliny, nebo nechat kus trávníku jako kvetoucí louku, aby se neprohlubovala nerovnováha v přírodě.

Všechno jde tak, jak má jít.
milan1965: Dobry vecer.Vutorok nafotim toho viac aj celu zahradu.Tie tuje sa nasadene okolo pozemku a v strede je nasadena trava.Len neviem ako sa da poslat viac fotiek,zdalo sa mi ze ked som  vkladal tuto tak mi pustilo len jednu,mozno som si niecoho nefsimol.V UTOROK SI ZOBERIEM DO ROBOTY VZORKU,MAME TAM MYKROSKOP.
Další informace v článcích o rostlinách
Thuja occidentalis 'Tiny Tim' - zerav západní Thuja occidentalis 'Tiny Tim' - zerav západní
Zakrsle rostoucí, pravidelný kulovitý keřík, výška 50-60 cm. Vhodná do menších zahrad i předzahrádek a velmi vhodná donádob. Lze použít pro nízké tvarované živé ploty do výšky 0,5m …
Thuja occidentalis 'Sunkist' - zerav západní Thuja occidentalis 'Sunkist' - zerav západní
Původ: Odrůda vyšlechtěná v roce 1960, původní druh pochází z východu Severní Ameriky. Roste často v bahnitých vlhkých půdách a kolem řek, často tvoří celé lesy. Vzhled: Středně rostoucí pravidelný kuželovitý zerav, Olistění jasně žluté na jaře až …
Thuja occidentalis 'Malonyana' - zerav západní Thuja occidentalis 'Malonyana' - zerav západní
Původ: odrůda vyšlechtěná na Slovensku v Mlyňanech na počátku 20. století, původní druh pochází ze Severní Ameriky. Vzhled: úzce sloupovitá koruna, větve pravidelně roložené, zavětvené až k zemi. jehlice šupinovité, trávově zelené. Šišky jsou drobné …
Thuja occidentalis 'Smaragd' Thuja occidentalis 'Smaragd' - zerav západní
Původ: Odrůda vyšlechtěná v roce 1950, původní druh pochází z východu Severní Ameriky. Roste často v bahnitých vlhkých půdách a kolem řek, často tvoří celé lesy. Vzhled: Středně rostoucí pravidelný kuželovitý zerav, výška 3-4 m. Jasně zelené, lesklé …
Thuja occidentalis 'Globosa' - zerav západní Thuja occidentalis 'Globosa' - zerav západní
Pomalu rostoucí, pravidelný kulovitý keř, výška 1,2-1,5 m. Vhodná do menších zahrad i předzahrádek a nádob. Lze použít pro nízké tvarované živé ploty do výšky 1 m. Původ: Kulovitá odrůda zeravu západního, původní druh pochází ze Severní Ameriky. Vzhled …
Thuja occidentalis 'Holmstrup' - zerav západní Thuja occidentalis 'Holmstrup' - zerav západní
Pomalu rostoucí úzce kuželovitý zerav, výška 1,5-2 m. Větvičky velmi hustě větvené tvoří nahuštěné kornoutky. Odrůda často používaná v malých zahradách, předzahrádkách, vhodná pro pěstování v mobilních nádobách. Původ: Odrůda vyšlechtěná v roce …