marianka3: Opadla poupata z růží,jako by je někdo odstřihl , u některých zůstaly stopky, zmizelo jen poupě,druhé jsou odpadlé až k prvním listům.Stalo se to z pátka na sobotu.U jiné odrůdy pozoruji sesychání nasazování na květ ,koneček rostliny se ohne a sesychá. Mšice ani jiný hmyz na rostlinách nepozoruji.Nějaká nová choroba? Děkuji za vysvětlení problému.Mol
marianka3: Tak,teď jsem to byla spočítat.Na keříku zůstala 4 poupata,jeden nový výhonek se ohnul a uvadl,ale přitom jsou vedle další druhy růží,které tyto problémy nemají.Ale asi se něco vzduchem šíří, kamarádka musela vyrýt a spálit velké množství nových výpěstků,začaly se na rostlinách krabatět listy. Jak říkal jeden můj bývalý kolega,nejlepší dvorek je betonový.
Marvella: Já jsem to jeden rok také tak měla a podle "mého šetření" jsem došla k názoru, že poupata ukloval jednoduše nějaký pták. Marcela
YOS: Marianka, internet je výborná věc, ale někdy Vás hodně postraší jako třeba teď mně. Našla jsem, že poupata mohou užírat sakramensští brouci Listokaz zahradní. Nechci psát jak masálně se mohou rozmnožit. Zkuste dát nějakou bílou plachtu pod růži a zatřepte s ní. Bílé larvy, které mají nožky žijí v půdě, takže i ty dělají škodu na rostlince. Nejlepší řešení je si objednat v zahradnictví přírodního nepřítele Heterorhabditis bacteriophora - hlístice. Existují i lapače na brouky, ale ten nechytne všechny. Hlístice však zničí všechny ponravy. Aplikují se do půdy, snad zálivkou. Hlístice infikují ponravy tohoto brouka a tím je zabíjí.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Koukala jsem na internet, kde se dá LARVANEM objednat a kolik stojí, ale nic jsem nenašla. V NL stojí 1 balení na 100m2  22,50 €. To je pálka!!! Jestli se Vám to podaří, prosím informujte nás kde a za kolik. Děkuji

YOS: Našla jsem na internetu obchod v Brně na Šmahova 66. , email - objednavky@biocont.cz. Když rozkliknete ceník, tak tam najdete mimo jiné i hlístice Heterorhabditis za 120,- Kč. Učiňkuje i na lalokonosce. Já potřebuji na vlnovníka hrušňového dravého roztoče Typhlodromus pyri který stojí 242,- Kč. Určitě si je objednám až budu v Česku. Ceny se mi zdají celkem přijatelné.