terra2011: Dobrý den, mám akusekačku BOSCH ART26LI cca. 3 roky, jeden Aku byl v balení a další jsem ihned přikoupil a i když s malou kapacitou, stále fungují. Nyní jsem si koupil na eshopu, který převážně prodává BOSCH, dva další AKU. Vybral jsem si z jejich nabídky doporučený Aku, ale kapacitou vyšší -1,5Ah. Po nabití bohužel ani jedna nefungovala. Ale nebylo to vadou, ale změnou v ochranném obvodu baterie. Dle vyjádření eshopu nastala změna ve výrobě, takže bohužel si mám dle doporučení prodejce  koupit novou sekačku, na které nové Aku jsou funkční.
Tak kde je pravda? či opravdu si musíme po pár letech u zn. BOSCH nakupovat nářadí  nové?
Kdo mi fundovaně poradí?
Děkuji.
YOS: Žádná fundovaná rada, jen poznámka z mé praxe. Zkušenost s BOSCH nemám, protože je dost drahá. Je možné, že BOSCH vymyslel nový typ, snad lepší typ baterie, ale opravdu do nového druhu stroje. Vůbec bych se nedivila, že si budete muset k vůli bateriím koupit novou sekačku. Fakt směšný .Tak to v byznysu ale chodí.  Měla jsem velké a malé nůžky na AKU, ale pořád byl s baterkama  nějaký problém. Dnes používám zásadně nůžky elektrické a sekačku na benzín. Nutně potřebujete sekačku s AKU baterií?

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: Fundovaně Vám neodpovím, ale souhlasím s YOS, opravdu potřebujete AKU sekačku? Též používám sekačku a nůžky na elektriku a sekačku na benzín. Je to jednoduché, i s kabelem se dá v pohodě sekat na velké zahradě. Marcela
P.S. podle mě je klidně možné, že se změnila nějaká drobnost na výrobku a musíte si opatřit nový. O tom obchod je.