BOCMANA: Smutnice - Sciara

Dobrý večer.V bytě se začaly objevovat mušky podobné octomilkám.Po pátrání odkud se berou,jsem zjistil,že v substrátu orchideí.V substrátu jsem objevil bílé larvičky,asi 1mm velké.Poradí někdo,o jaké škůdce jde,a jakým přípravkemse jich zvavit.  Děkuji.
YOS: Asi jsou to smutnice, které žijí ve vlhku a teplu. Přestaňtě na čas zalévat, zapíchněte do květináče žluté lapače. Dospěláci se chytí na lapače a larvy - jsou bílé s černou hlavičkou 8mm dlouhé můžete udusit, tak že do květináče nasypete 1cm vrstvu pístku. Pokud máte orchidej, která žije v kůře, bude nutné buď počkat až se larvy vylíhnou a chytí na lapač nebo zalít např. rozmočeným tabákem nebo jiným smradem. Mušky nejsou škodlivé, jen larvy. Vajíčka smutnic byly už v substrátu s orchidejí.

Všechno jde tak, jak má jít.
houba: Už tady o smutnicích bylo psáno hodně.Taky jsem měla velký problém,jak se jich zbavit a bylo zde psáno: Prolít hlínu postřikem Mospilan. A věřte,zabralo to.
YOS: Já nejprve sahám po přírodních pomůckách, protože jedu kolem sebe už má i tak dost. Několik mušek nás nemůže ohrozit.

YOS: Smutnice - Sciara
Přesadila jsem pokojové rostliny do zakoupené hlíny a zanedlouho se objevily Ty malé, létající černé potvůrky. Šla jsem si koupit lepové lapače, ale ta cena.. nevím už přesně, ale určitě 60,- Kč. Nekoupila jsem a přemýšlela jsem na laciné alternativě. Koupila jsem kusovou mucholapku za 5,- Kč. Dala jsem květináče pěkně blízko k sobě a našponovala nad květináče mucholapku, a podařilo se. Mucholapka byla opravdu plná. Škoda, že jsem musela odjet a mucholapky zlikvidovat. Jen jak se vrátím a uvidím jednu jedinou, postup zopakuji.

cz
Smutnice - past z mucholapky (Sciara sp)
Smutnice - past z mucholapky (Sciara sp)
cz
Smutnice, už na mucholapce (Sciara sp)
Smutnice, už na mucholapce (Sciara sp)