houba: Také mám na zahrádce hořec a jako všechny ostatní rostliny,tak i hořec jsem zasadila s tím,že buď poroste nebo ne.Literatuře moc nevěřím,tak když se mi něco líbí,zkouším to.Ten můj roste v jílovité půdě už několik let.Nikdy jsem ho neokopávala(hlína je jako beton) a kvete každý rok.Nevím,jak je to možné,ale ta červená hlína mu asi vyhovuje.
cz
Hořec (Gentiana)
Hořec (Gentiana)
cz
Hořec (Gentiana)
Hořec (Gentiana)
bala: Houbo, máte úžasnou skalku, samý květ...taky mám hořec,dostala jsem jej loni od kamarádky, jsem zvědavá, jak přežije zimu....zasadila jsem jej do zahrad.zeminy s  kompostem...
skalka: Předpokládám, že máte vysazen nejběžnější druh hořce - Gentiana acaulis. Ten je velmi nenáročný. Jak píše jedna z přispěvatelek přede mnou, co se píše v literatuře není vždy směrodatné. Ten můj roste, dá se říci, přímo na úpale - na jižně orientované skalce. Tedy žádné vlhko ani polostín a kvete nádherně již 18 let. Je ale pravda, že roste na vápencové skalce. Dobře se mi daří ještě Gentiana septemfida - tzv. letní hořec, ale ostatní druhy jsou velice choloustivé a opravdu vyžadují  buď vyšší nadmořskou výšku nebo spíše podmáčená, kyselejší stanoviště, což na mé horké skalce není.
Takže radím - zkuste přidat nepatrně vápence, trochu přihnojit, popřípadě zkuste přesadit na jiné místo, kde se mu třeba zalíbí.smile
cz
Hořec bezlodyžný (Gentiana acaulis)
Hořec bezlodyžný (Gentiana acaulis)
Další informace v článcích o rostlinách
Gentiana scabra 'Blue Power' - hořec drsný Gentiana scabra 'Blue Power' - hořec drsný
Výška: 20 cm Květ: modrý, VIII. - IX. Velmi pěkný kultivar s tmavě modrým velkým květem, který rozkvétá na podzim. Přírodní druh pochází z severní Asie a Japonska kde roste na slunci, v polostínu. Zeminu vyžaduje vlhčí, těžší a kyselou …
Gentiana septemfida lagodechiana - hořec sedmiklaný Gentiana septemfida lagodechiana - hořec sedmiklaný
čeleď: Gentianaceae výška: 10-20 cm doba květu: VII.- VIII. barva květu: modrá tvar: poléhavý …
Zahradnictví flos | 10.11. 2010
Gentiana sino-ornata - hořec Gentiana sino-ornata - hořec
Tento čínský hořec tvoří nízké porosty plazivých lodyh. Listy jsou zašpičatělé, podlouhlé, sytě zelené, kvete od září až do zámrazu blankytně modrými nálevkovitými květy s širokými pruhy na vnější straně trubky …
HomeDeco SMP a.s. | 30.07. 2007