YOS: Ibišek lípový - Hibiscus tiliaceus
Evi, neřekla bych, že květ během dne tmavne. I na Vašich fotkách je nerozvinutý květ načervenalý a rozvinutý květ žlutý. Řekla bych, že strom nese květy dvou barev žluté a načervenalé. Viděla jsem na jednom stromě různě zbarvené květy. Foto, které posílám je z Málagy na stejném stromě ve stejnou dobu.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Ibišek lípolistý (Hibiscus tiliaceus)
Ibišek lípolistý (Hibiscus tiliaceus)
cz
IIbišek lípolistý (Hibiscus tiliaceus)
IIbišek lípolistý (Hibiscus tiliaceus)
Eva N E: YOS, ten červený květ je už odkvetlý. Ne nerozvinutý . Pod stromem bylo spousta opadaných květů, všechny byly červené. To, že tmavne během dne jsem vyčetla. Já osobně viděla na stromě jen žluté květy, brzy dopoledne , ty červené už byly zavinuté - viz obrázek - i ty co byly opadané na zemi. Tedy květy z předešlého dne. To, že jste viděla na jednom stromě květy různých barev to nevylučuje. Všechny květy nevykvétají současně.
YOS: Evi, chcete říct, že ten Váš červený květ už je odkvetlý? Je tak krásně zavinutý hmm . Tak se mi zdá, že už nepoznám poupě od plného květu. V září budu opět v Málaze, tak si ten strom, spíš keř pořádně prohlédnu. Dám vám vědět.

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Ano, YOS, ten květ je už odkvetlý. Jsem zvědavá, na co v Malaze přijdete. Já se v září podívám na můj wink strom. Jen nevím, jestli ještě pokvete. Loni v září nekvetl . Fotila jsem ho v květnu.