blanka12: Vánoční hvězdu mám několik let a kvete mi každý rok a ne jen na Vánoce, vždy několik měsíců. Radím  obrat staré kočínky a hlínu, přesadit do větši nádoby s humózní půdou. Opatrně zalévat, rostlina nesmí přeschnout a ani být dloho ve vlhku. Mám ji na jižním okně a je nádherná, ale může být i na východě. Občas pohnojte a bude vám také dělat radost jako mi.
Další informace v článcích o rostlinách
Euphorbia pulcherrima WILLD. - pryšec nádherný, tzv. vánoční hvězda
Poinsettie (Euphorbia pulcherrima) je pryšcovitá rostlina u nás známá spíše označením vánoční hvězda. Tato rostlina pochází z Mexika, kde jako keř dorůstá obrovských rozměrů. Poinsettie má husté zelené listy s výrazným žlutým žilkováním …
Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda
Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) je v období Vánoc vyhledávaným doplňkem, který zdobí leckterý sváteční stůl. Rostlina dříve známá pod názvem Poinsettia, pochází z Mexika a je oblíbenou rostlinou času vánočního pro barevnost svých listenů – braktejí …
PRO VOBIS, s.r.o. | 23.11. 2007
Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda (PROVOBIS) Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda
Oblíbená rostlina času vánočního pro barevnost svých listenů – tak zvaných braktejí v barvě červené, růžové, lososové, krémové až bílé, které obklopují jinak nenápadné malé květy …
PRO VOBIS, s.r.o. | 16.12. 2009
Poinsettia - poinsécie, vánoční hvězda (TIP ZC CS) Poinsettia - poinsécie, vánoční hvězda
Za tajemstvím vánoční hvězdy Poinsécie či vánoční hvězda patří k celosvětově nejoblíbenějším hrnkovým rostlinám a v mnoha zemích je jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc. Nebylo tomu tak ovšem odjakživa: teprve v 50. letech minulého století se podařilo …
Zahradní centra CS | 22.12. 2009
Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda
Rod byl nazván podle řeckého lékaře Euphorbia, žijícího v prvním století našeho letopočtu. Do rodu Euphorbia patří asi 2 000 dalších druhů, některé jsou byliny, jiné polokeře a některé dokonce velké dřeviny …
Miloš Krump | 09.12. 2011
Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda (PROVOBIS) Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda
K prosincovým svátkům patří vánoční hvězda (Poinsettia, Euphorbia pulcherrima) stejně neodmyslitelně jako ozdobený stromek nebo vůně cukroví. Zatímco ve své domovině tvoří tento druh pryšce několikametrové stromy, u nás se pěstuje výhradně jako sezonní …
PRO VOBIS, s.r.o. | 18.12. 2011
Euphorbia pulcherrima - vánoční  hvězda Euphorbia pulcherrima - vánoční hvězda
Charakteristika: Pryšcovitá rostlina, jež zaujme výrazně zbarvenými listeny, které mohou být až 25 cm dlouhé. Malé zelenožluté květy, které listeny obklopují, snadno přehlédnete. Původně byly běžné odrůdy s nápadnou červenou barvou listenů, v současnosti …