blanka12: Když rostlina dokvetla a listy odmumírají, použijeme malou ruční zahradnickou vidlici k vyzvednutí hlízy. Po okrajích by měly být malé hlízky. Obereme přebytečnou hlízu, hlízu necháme osušit a uskladníme ji v chladném a suchém místě. Koncem zimy nebo na začátku jara olámeme dceřinné hlízky. Mísu naplníme do poloviny vlhkým štěrkovitým substrátem. Hlízky vysázíme růstovými vrcholky směrem nahoru, v řádcích vzdálených 2,5 cm, doplníme substrátem, urovnáme a přitlačíme povrch substrátu. Substrát udržujeme vlhký.
ivbara: Dostala jsem loni od dcery několik  hlíz velkokvětých mečíků, byly krásné a mám mnoho dceřinných cibulek, které chci letos take   vysadit . Včera mi přinesla snacha  další cibulky,mám na ně vymyslené místo na jižní  předzahrádce směrem na náves, kde jejich krása vynikne , případně je ochrání před větrem a vyvrácením plůtek.
Další informace v článcích o rostlinách
Acidanthera murialae - habešský mečík Acidanthera murialae - habešský mečík
Botanický druh mečíku je svému velkokvětému příbuznému podobný vzrůstem, mečovitými listy i nároky na pěstování. Kvete v červnu až srpnu vonnými bílými květy velikosti kolem 6 cm s výrazným hnědočerveným ústím …
HomeDeco SMP a.s. | 31.08. 2007
Gladiolus - mečík Gladiolus - mečík
Existuje obrovské množství odrůd všech barev a tónů, jak velkokvětých mečíků vhodných k řezu, tak drobnokvětých a miniaturních, vhodných do trvalkových výsadeb. Hlízy se vysazují koncem dubna na slunné stanoviště s propustnou, lehkou a dobrou zahradní půdou …
HomeDeco SMP a.s. | 31.08. 2007
Čeleď Iridaceae - kosatcovité Jméno bylo odvozeno od řeckého slova gladius – meč či latinského gladiolus se stejným významem, název popisuje tvar listů. Rozšíření Asi 250 druhů roste ve dvou regionech – v Africe (střední a jižní) a v Eurasii. Popis Ze zploštělé …
Computer Press, a.s. | 09.07. 2008
Mečíky, rod s asi 180 druhy, náleží ve středoevropském prostředí k nejdůležitějším letním rostlinám a nejhodnotnějším řezaným květinám. Plané druhy pocházejí především z jižní Afriky, ale některé i ze Středozemí, z Arabského poloostrova, ze severozápadní …
Rebo Productions CZ | 06.04. 2010
Rod zahrnuje až 250 druhů a tisíce pojmenovaných kříženců, s původními druhy rozšířenými v jižní a tropické Africe, v jihozápadní Evropě, pobřežních oblastech Středomoří až po střední Asii. Spodní část stonku je zvětšená, tvořící hlízu. Listy …
Euromedia Group k.s. | 26.08. 2010
Jak si vypěstovat gladioly Gladioly neboli mečíky jsou jednoděložné okrasné rostliny z čeledi kosatcovitých (Iridaceae). Jejich květy, které patří mezi nejkrásnější, není v létě možné přehlédnout. Rostlině dal jméno tvar listů: meč=gladus (latinsky) …
Osiva-semena.cz | 31.01. 2012