Lída Skokanová: Pro Ivetu Krup.: Měla jsem ten asparágus v minulém bydlišti, je to Asparagus officinalis, dostala jsem odkopek od kolegyně, teď ho nemůžu sehnat, moc se neprodává, pak se množí taky semeny, tady je odkaz http://www.zahradnictvikrulichovi.cz/pr … us--chrest řekla bych, že je docela citlivý na přelití, jeden rok mi zežloutl, tak jsem ho seřízla a znovu byl pěkný.
Marie Fárová: Skokanko, chřest, který nabízí pan Krulich, mám už hrozně dlouho na zahradě, je vysoký přes 2 m. Ten paní Ireny mi připadá takový huňatější a víc při zemi. Mám takový dojem, že ho mám i na fotce, ale nestačím fotky uklízet a už hůř hledám. sad
iveta krupauerová: Chřest znám, mám ho taky,tohle je přízemní rostlina, je i podobná pokojovému asparágusu, jen tyto venkovní nejsou vůbec na prodejnách a ani na seznamu či google jsem ho nenašla v názvu,chtějí odkopek, ale mám strach, že ho tím zničím, já ho dostala ,jako celou rostlinu ,tak proto žadoním a děkuji za jakýkoliv příspěvek či radu !
Lída Skokanová: Určitě existuje víc kultivarů..já jsem ho měla asi 1m vysoký, prý je nejen s červenýma kuličkama ale i s černými..ale sehnat ho, to je asi umění nebo mně se to nepodařilo !
Další informace v článcích o rostlinách
Asparagus densiflorus 'Sprengeri' - chřest hustokvětý, asparágus (READERS DIGEST VÝBĚR) Asparagus densiflorus 'Sprengeri' - chřest hustokvětý, asparágus
Rostlina s dlouhými stonky s úzkými listovitými útvary (fylokládii), která se nejlépe hodí do závěsného košíku. Drátovité lesklé stonky ozbrojené ostny vyrůstají obloukovitě ze středu rostliny. V létě vykvétá nenápadnými bělorůžovými květy, ze kterých …
Asparagus officinalis 'Gijnlim' - asparágus, chřest Asparagus officinalis 'Gijnlim' - asparágus, chřest
Výška: 100 - 150 cm Květ: bílo-zelený, V., později červené bobule. Rostlina našich babiček, okrasná, léčivá, lahůdková zelenina. Tolik možností využití nabízí tato dlouhověká trvalka …
Asparagus setaceus - asparágus Asparagus setaceus - asparágus
Ačkoli jsou měkké „jehličky“ asparágusu (botanicky označované jako fylokladia) velmi jemné, dokážou vytvořit stín, tlumit světlo a pohlcovat hluk, aniž by rostlina ztrácela cokoli ze své pohádkovosti …
Zahradní centra CS | 16.08. 2010
Asparagus officinalis 'Argenteuil' - chřest lékařský Asparagus officinalis 'Argenteuil' - chřest lékařský
Asparágus, chřest, špargl Výška: 100 - 150 cm Květ: bílo - zelený, V., později červené bobule. Rostlina našich babiček, okrasná, léčivá, lahůdková …
Asparagus officinalis - chřest lékařský Asparagus officinalis - chřest lékařský
Chřest lékařský (Asparagus officinalis) budou znát mnozí z obchodů jako svazky křehkých, vybělených nebo i zelených výhonků. V současné době je k nám chřest dovážen ze zahraničí, ale v minulosti byl chřest naopak vyvážen od nás. Chřest je vytrvalá …
Osiva-semena.cz | 06.12. 2011