Garten.cz (Zahrada-cs.com): Mám 2 exempláře Phalaenopsis a u obou přestaly nyní růst nové kořeny: 1 vytvořil keiki a stonek nad keiki usychá. Mám již keiki odstranit, i když kořeny na keiki jsou dlouhé asi jen 1,5 cm? Druhá Phal. vytvořila spoustu květů, které se zatím neotevřely, ale nové kořeny rostliny přestaly růst. Mám tato poupata odstřihnout, aby se nevysilovaly obě rostliny? Věc spočívá v tom, že jsem obě rostliny zachraňovala z ničeho - neměly žádný kořenový systém. Prosím, jak jednat? Děkuji Vám předem za odpovědi. S pozdravem, M
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Další informace v článcích o rostlinách
Phalaenopsis amabilis - můrovec vznešený (READERS DIGEST VÝBĚR) Phalaenopsis amabilis - můrovec vznešený
Epifytní orchidej se širokými jazykovitými listy. Obloukovitě zahnuté stvoly dlouhé až 75 cm nesou až 15 květů, které vydrží velmi dlouho. Jsou zářivě bílé, pysk má žluté okraje a v ústí květu jsou červené skvrnky. Choulostivý …
Phalaenopsis - můrovec Phalaenopsis - můrovec
Abyste se mohli těšit na exotické květy, nemusíte hned cestovat do tropů. Orchideje vysazené v nádobách, především nejméně náročný můrovec (Phalaenopsis), patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám …
Phalaenopsis - můrovec Phalaenopsis - můrovec
Květy jako motýli Orchideje rodu Phalaenopsis, známé i pod českým názvem můrovec, spojují dlouhou dobu kvetení a exotický vzhled s překvapivě malými nároky na péči …
Phalaenopsis (orchidej) Phalaenopsis
Tyto orchideje jsou u pěstitelů velmi oblíbené a jsou snad nejčastěji pěstovanými druhy v bytech. Řezané květy často zdobí svatební kytice a výzdobu. Kolem šedesáti druhů patřících do tohoto rodu pochází z tropických deštných pralesů Asie, areál rozšíření …
Computer Press, a.s. | 15.01. 2008