jituška: Tak to je zajímavé,v naší obci zasadili jeden Liriodendron, jeho stáří odhaduji na 6-7let a loni, jsem na něm jeden květ obdivovala. Letos to budu opět hlídat a uvidíme, jestli květů přibude.... Já osobně jsem si tento stromek loni také koupila,tak uvidíme, za jak dlouho pokvete,ale moc se na to těším
Eva S.: Před časem mě v nějakém časopise také upoutal krásný strom s nádhernými květy. Začala jsem pátrat a zjistila jsem, že se jedná o Liliovník tulipánokvětý, dokonce jsem našla  i jedno brněnské zahradnictví, kde byl mladý stromek k prodeji. Naštěstí jsem dále pátrala  jak a kam stromek zasadit, vzrůst stromu ap. Právě vzrůst stromu mě odradil. Liliovník tulipánokvětý totiž dorůstá  do výšky 20 až 30 m. Nedovedu si představit svého potomka, který by tento krásný strom dokázal porazit až by přerostl hranice našeho pozemku. I když budoucnost je to hodně vzdálená, liliovník se dožívá až 700 let.
jituška: Estelko,pupeny se začínají probouzet tak v březnu a v dubnu obráží.Liliodendron je mrazuvzdorný,tak by neměl zmrznout,spíše uschnout.Já ho na zimu jeho kořeny namulčovala posekanou trávou.Tady jsou holomrazy a letos dosti velké a zvládl to bravurně.Já si ho loni koupila ve Znojmě asi za 180.- a byl 180cm vysoký. V zahradnictví MEISEL mohu jen vřele doporučit,má tam nádherné dřeviny a jak říkám já "za pusu" nenašla jsem lacinější zahradnictví.....big_smile
Estella: Když já ho sázela až letos na jaře... cca v půlce dubna a pak ještě přišli nějáké ty přízemní mrazíky.  A i když jsem ho pravidelně zalévala, tak stále ještě neraší :-(((