slavek: Rád bych se pochlubil mrazuvzdornými kaktusy,které mam na skalce již třetim rokem.
Bez problémů snašejí mrazy i pod -20.
V zimě je chráním před vodou, plachtou, umístěnou nad nima.
Letošní zimu zatim ustaly také bez obtiží.
Mam je na jižním svahu.

Omlouvam se, za horší kvalitu snímků
Editoval slavek (24.02. 2012 14:03:16)
cz
Celkový pohled na další skalku,v popředí agave amerikana,na zimu ukládána
Celkový pohled na další skalku,v popředí agave amerikana,na zimu ukládána
cz
Celoročně pěstovaná palma,5 let roste venku,na obrázku po krupobití
Celoročně pěstovaná palma,5 let roste venku,na obrázku po krupobití
cz
Dasylirion (Dasylirion)
Dasylirion (Dasylirion)
cz
Echinocereus (Echinocereus)
cz
cz
Escobaria (Escobaria)
Escobaria (Escobaria)
cz
Ještě jednou opuncie
Ještě jednou opuncie
cz
Juky na větší skalce
Juky na větší skalce
cz
Kaktus - krásné, velké květy
Kaktus - krásné, velké květy
cz
Kaktus - krásný a otužilý
Kaktus - krásný a otužilý
cz
Malá skalka s kaktusy
Malá skalka s kaktusy
cz
Mrazuvzdorné bananovníky
Mrazuvzdorné bananovníky
cz
Opuncie
Opuncie
slavek: Dobrý den Evo. Banánovníky opravdu venku vydrží, ale na podzim se musejí uříznout tak 20-30 cm nad zemí, pak zakrýt silnou vrstvou listí, nebo slámy. Kvůli větru to celé  přetáhneme netkanou textilií. Pak to přikrejeme folií, lepší je velká skleněná deska na čtyrech kůlech-to proti vlhkosti, pak vydrží.
Mrazuvzdorná je spodní část kmene.
Rostliny se nesmí zapařit, jinak uhnijí.
Z jara vyraší a roste velice rychle.
V letě je to nádhera.
Práce kolem zazimování se určitě vyplatí.
Zdraví Slávek
Editoval slavek (24.02. 2012 11:20:32)
bala: Pane Slávku, jedním slovem...nádhera...jen jsem se chtěla zeptat, kde bych si mohla pořídit tyto kaktusy... letos si chci udělat záhon suchomilných rostlin a ze všech nejlépe se mi líbí právě kaktusy, není s nimi tolik práce jako s květinami, které potřebují občasnou zálivku...mám opuncie, které v průběhu roku nezalévám a to tu máme saharu....děkuji za typ...
slavek: Moc dekuji.
Kaktusy jsem koupil na výstavách.
Dají se pořidit na bazarech,nebo i na internetu a nejsou nikterak drahé.
Dají se také vypěstovat z objednaných semen.
Sám jsem si vypěstoval mrazuvzdorné kaktusy , agave i juky ze semen a bez obtíží vydržejí naše chladné počasí a to jsou 3 leté rostliny.
Na zimu je chráním pouze  před destěm.
Někdo je má celoročně nechráněné a rostou  mu také dobře.
Mrazuvzdorné kaktusy, juky i agave musí mít velmi propustnou zem s dobrou drenáží a nejlépe místo na jižním svahu,nevhodná je severní strana.
Mimo kaktusů,juk a agaví mám pár dalších exotických mrazuvzdorných sukulentů, hlavně Delosperm
Zdraví Slavek
Editoval slavek (24.02. 2012 13:58:56)
cz
Kosmatec (Delosperma)
Kosmatec (Delosperma)
cz
Kosmatec (Delosperma)
Kosmatec (Delosperma)
cz
Kosmatec (Delosperma)
Kosmatec (Delosperma)
cz
Kosmatec (Delosperma)
Kosmatec (Delosperma)
cz
Kosmatec (Delosperma)
Kosmatec (Delosperma)
elmark7: Dobrý den ,
prosím všechny pěstilele , kteří mají červeně kvetoucí mrazuvzdornou opuncii a jsou ochotni prodat odnož a nebo ji vyměnit za jiný kaktus, aby se ozvali. Můj taťka již spoustu let pěstuje kakusy a má poměrně velikou sbírku , ale mrazuvzdornou červenou opuncii marně shání a v našem kaktusářském spolku ji zatím nikdo nemá. Děkuji Marek Elichar    email .:  elmark@seznam.cz
YOS: Elmark, nejsem pěstitel, ale zajímám se o vše co roste v přírodě. U nás ve vesnici mají tuto opuncii, ale nevím jakou barvou kvete. Až to budu vědět, tak se Vám ozvu. Myslím si, že jde o Opuntia phaeacantha, Opuncie hnědoostná, ale s určením si nejsem na 100% jistá, také může jít o nějaký kultivar.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Opuncie hnědoostná (Opuntia phaeacantha)
Opuncie hnědoostná (Opuntia phaeacantha)
Jan Kolman: Doporučuji navštívit stránku www.zimovzdornekaktusy.cz, kde jsou uvedeny druhy, které lze pěstovat venku a hlavně jak.

Kromě již uvedených mohu jen namátkou  vyjmenovat další vhodné druhy : Echinocereus albispinus, Echinocereus triglochidiatus, Echinocereus viridiflorus, Cylindropuntia tunicata, Escobaria vivipara, Opuntia fragilis, Opuntia comanchica.

Je spousta dalších, jen je třeba najít vhodný zdroj ( pěstitele ) a připravit kaktusům správné místo a půdu.
Další informace v článcích o rostlinách
Mrazuvzdorné sukulenty a kaktusy Mrazuvzdorné sukulenty a kaktusy
Sukulenty shromažďují velké množství vody, a tím se v přírodě přizpůsobují podmínkám suchých a teplých stanovišť. Často tvoří lesklé listy, které lépe odrážejí dopadající sluneční záření …
Euromedia Group k.s. | 09.10. 2012